Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВИХОВАННЯ У МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ОХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА БЕЗПЕКИ ВОЛЬОВИХ ЯКОСТЕЙ ЯК ОСНОВА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

КИСЛЕНКО Дмитро Петрович –

кандидат юридичних наук, доцент,

начальник кафедри тактико-спеціальної підготовки Інституту Управління державної охорони України

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Анотація

У статті здійснено аналіз особливостей виховання у майбутніх фахівців охоронної діяльності та безпеки вольових якостей як основа формування професійної компетентності.

Ключові слова: вольові якості, професійна компетентність, охоронна діяльність.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бодров В. А. Психология профессиональной пригодности / В. А. Бодров. – М.: ПЕР СЭ, 2001. – 321 с.

2. Болотов О. О. Принцип індивідуалізації спеціальної фізичної підготовки майбутніх співробітників спецпідрозділів охорони / О. О. Болотов // Вісник Чернігівського державного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Вип. 54. Серія: Педагогічні науки. Фізичне виховання і спорт: збірник. – Чернігів: ЧДПУ, 2008. – № 54. – С. 65–70.

3. Зубок М. І. Охорона та охоронна діяльність: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. І. Зубок. – К.: КНТЕУ, 2006. – 172 с.

4. Ильин И. А. Поющее сердце. Книга тихих созерцаний / И. А. Ильин // Сочинение в двух томах. – М.: Медиум, 1994. – Т. 2. – С. 427–431.

5. Климов Е. А. Основы психологии: учебник для вузов / Е. А. Климов. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 432 с.

6. Лесняк В. В. Защита чести, достоинства и деловой репутации в гражданском законодательстве России / В. В. Лесняк // Юрист. – 1999. – № 1. – С. 52–67.

7. Половникова Ж. Ю. Формирование психологической готовности сотрудников охраны к осуществлению профессиональной деятельности : дис. кандидата психол. наук / Половникова Ж. Ю.; – Университет внутренних дел. – Х., 1998. – 67 с.

8. Рубинштейн С. Л. Основы общей психологии / С Л. Рубинштейн. –- СПб.: Питер, 2006. – 45 с.

9. Слончак С. В. Формирование активной гражданской позиции будущего офицера МЧС в образовательном процессе вуза / С. В. Слончак, Р.
В.Коточигов // Сборник всероссийской научнопрактической конференции «Проблемы безопасности при ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций». – 2015. – Т. 2. – № 1 (4). – С. 278–280.

10. Узнадзе Д. Н. Психология установки / Д. Н. Узадзе. – СПб.: Питер, 2001. – 566 с.

11. Фромм Э. Иметь или быть? / Э. Фромм. – М.: Прогресс, 1990. – 330 с.

12. Штучний В. В. Адміністративно-правові засади підготовки кадрів Управління державної охорони України / В. В. Штучний // Нац. акад. внутрішніх справ. – Київ: Б.в., 2015. – 18 с.