Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

РІВНІ ДИРИГЕНТСЬКО-ХОРОВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ

SMYRNOVA Tetiana Anatoliivna –

Pedagogical Sciences, Doctor, Professor,

Head of the Department of Theory and Methodology of Artistic Education and Conductor Choral Training of the teacher of HNPU, named by G. S. Skovoroda

Анотація

Обгрунтовано рівні диригентсько-хорової підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва у педагогічних університетах з урахуванням психолого-педагогічного аспекту. Доведено, що досягнення продуктивного рівня передбачає виявлення творчої індивідуальності студента, активізації його духовнопрофесійних мотивів, забезпечення суб’єктного самовизначення. Зазначається слушність гуманізації комунікативних зв’язків із співаками хору, усвідомлення цінності діалогічної взаємодії, співробітництва диригента і співаків хору, розуміння і пояснення смислу професійної перцепції, вмілого застосування ситуативного стилю управління для виховання ціннісно-орієнтаційної єдності, згуртованості та спрацьованості співаків хору.

Ключевые слова: дирижёрско-хоровая подготовка, будущие учителя музыкального искусства, уровни подготовки

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Beh, I. D. (2015). Vybrani naukovi praczi. Vyhovannya osobystosti. [Bekh I. D. Scientific labours are chosen. Education of personality. Monograph]. Chernovzy.

2. Oleksyuk, O. M. (2009). Muzychnopedagogichnyj proczes u vyshhij shkoli. [Oleksyuk O. M. The Muzichno-pedagogichniy process in higher shkool Monograph].

3. Rastrygina, A. M. (2002). Pedagogika svobody: metodologichni ta soczialno-pedagogichni osnovy. [Rastrigina A. M. Pedagogics of freedom: methodological and socialpedagogical bases. Monograph]. Kirovograd.

4. Smyrnova, T. A. (2008). Teoriya ta metodyka dyrygentsko-horovoyi osvity u vyshhyh navchalnyx zakladax. [Smyrnova T.A Theory and method bandleader-choral educations in higher educational establishments: psikhologo-pedagogical aspect: Monograph].

5. Cherkasov, V. F. (2017). Osnovy naukovyh doslidzhen u muzychnij galuzi. [Cherkasov V. F. Bases of scientific researches in musically educational industries]. Kharkov.