Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ДО ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ МУЗИЧНО-СТИЛЬОВОГО МИСЛЕННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ В ПРОЦЕСІ ВИКОНАВСЬКО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ

МАМИКІНА Анжеліна Іванівна –

викладач кафедри музично- інструментальної підготовки

Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського

Анотація

У статті розкрито сутність музично-стильового мислення майбутніх учителів музики. Стислий огляд проблеми дозволив визначити, що процес розвитку досліджуваного феномена в процесі виконавськоінструментальної підготовки зумовлений інтеграцією музично-теоретичних, історико-культурних і виконавсько-інструментальних знань, використанням їх під час вирішення практико-творчих художньоінтерпретаційних завдань, що озброює студентів методикою самостійного вивчення різних музичних явищ, забезпечує адекватність сприйняття, розуміння і оцінки змісту інструментальних творів.

Ключові слова: мислення, музичне мислення, музичний стиль, музично-стильове мислення, майбутні вчителі музики, виконавсько-інструментальна підготовка, художня інтерпретація інструментального твору.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Арановский М. Г. Музыкальный текст. Структура и свойства / М. Г. Арановский. – М. : Композитор, 1998. – 343 с.

2. Асафьев Б. В. Избранные труды / Б. В. Асафьев. – М.: Изд-во Академии наук, 1952. – Т.1. – С. 59–65.

3. Ашихміна Н. В. Сутність і компонентна структура фахової культури майбутніх учителів музики / Н. В. Ашихміна // Наука і освіта. – 2016. – №1. – С. 42–47.

4. Немов Р. С. Психология / Р. С. Немов. – Т. 1. – М. : Владос, 2001. – С. 107–109.

5. Рубинштейн С. Л. Основы общей психологии / С. Л. Рубинштейн. − СПб.: Питер, 2002. – 720 с.

6. Поляков А. В. Формирование стилевой компетентности у студентов музыкальнопедагогических вузов в процессе профессионального образования: теория и практика: монография / А. В. Поляков – Екатеринбург: ООО «Издательский дом «Ажур», 2015. – 192 с.

7. Сохор А. Н. Стиль, метод, направление (к определению понятий) // Вопросы теории и эстетики музыки. – Вып. 4. – Л.: Музыка, 1965. – С. 3–15.

8. Философский энциклопедический словарь / Е. Ф. Губский, Г. В. Короблева, В. А. Лутченко. – М.: Инфа-М, 2009. – 570 с.