Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПЕРЕДУМОВИ СТАНОВЛЕННЯ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ НА ЛІВОБЕРЕЖНІЙ УКРАЇНІ (X–XVIII ст.)

ТКАЧЕНКО Олена Миколаївна –

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання

ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»

Анотація

У статті автором розглядаються соціальні та культурно-історичні передумови становлення мистецької освіти на Лівобережній Україні у XVIII – на початку XIX cт. Відповідно хронологічній послідовності, від Х – до XVIII століття визначено та здійснено аналіз розвитку кожного напряму мистецької освіти в Україні. Встановлено, що у ході історичного розвитку культури України всі види мистецтва почали виокремлюватися ще із синкретичного мистецтва.

Ключові слова: мистецтво, мистецька освіта, соціальні та культурно-історичні передумови, музична освіта, художня освіта, театральна освіта, Лівобережна Україна.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Аскоченский В. Киев с древнейшим его училищем академией: В 2-х т. / В. Аскоченский. – К., 1856. – Т. 1. – 370 с.

2. Безклуба С. Синкретизм культури Київської Русі (філософсько-естетичний аспект дослідження): дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / С. Безклуба. – К., 1996. – 172 л.

3. Гессен С. Основы педагогики: Введение в прикладную философию / С. Гессен. – М.: Школапресс, 1995. – 157 с.

4. Голубев С. Киевский митрополит Петр Могила и его сподвижники / С. Голубев. – К., 1883. – Т. 1. – С. 464–469.

5. Гольденвейзер А. Задачи музикального воспитания / А. Гольденвейзер // А. Гольденвейзер о музыкальном искусстве. – М., 1975. – 416 с.

6. Грушевський М. Про старі часи на Україні. Коротка історія України (для першого початку) / М. Грушевський. – К.: АТ «Обереги», 1991. – 104 с.

7. Енциклопедія освіти. / Акад. пед. наук України; гол. ред. В. Г. Кремінь. – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 1040 с.

8. Енциклопедія українознавства: Словникова частина. Т. 5.: Перевидання в Україні / ред. В. Кубійович. – Львів, 1996. – С. 144–150.