Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ СПІВАЦЬКОЇ ГРАМОТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

ТКАЧЕНКО Марина Юріївна –

старший викладач кафедри диригентсько-хорової підготовки

Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського

Анотація

В статті розглядається проблема формування співацької грамотності майбутнього вчителя музичного мистецтва як однієї з компетенцій в системі професійної компетентності фахівця, обґрунтовано зміст основних понять, простежується схожість і відзнаки понять «компетентність» і «компетенція», визначено сутність поняття «співацька грамотність» як інтегральний показник професійної компетентності.

Ключові слова: «компетентність», «компетенція», «професійна компетентність», «грамотність», «музична грамотність», «функциональная грамотность», «співацька грамотність».

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Адольф В. А. Формирование профессиональной компетентности будущего учителя / В. А. Адольф // Педагогика. – № 1. –1998. – С. 45–56.

2. Алмазова Н. И. Когнитивные аспекты формирования межкультурной компетентности при обучении иностранному языку в неязыковом вузе: автореф. дис. ... док. пед. наук : 13.00.02 / Н. И. Алмазова – СПб., 2003. – 47 с.

3. Бурназова В. В. Професійна компетентність музиканта-інструменталіста: зміст, структура, методи розвитку // В. В. Бурназова // Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. – Сер: Педагогічні науки. – 2014. – Вип. 1. – С. 65–70.

4. Великий тлумачний словник сучасної української мови [Уклад. і гол. ред. В. Т. Бусел]. – К.; Ірпінь: ВТФ «Перун», 2003. – 1440 с.

5. Гершунский Б. С. Философия образования для ХХ1 века / Гершунский Б.С. – М.: Изд-во «Совершенство», 1998. – 608 с.

6. Гаврилова Е. З. Формирование музыкальной грамотности в профессиональной подготовке студентов колледжа искусств: дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Е.З. Гаврилова. – Москва, 2012. – 161 с.

7. Демура І. В. Сутність професійних компетентностей / І. В. Демура // Гуманізація навчально-виховного процесу: збірник наукових праць. – Вип. XXXVIII / заг. ред. проф. В. І. Сипченка. – Слов’янськ: Видавництво центр СДПУ, 2007. – С. 64–71.

8. Емельянов В. В. Развитие голоса. Координация и тренинг / В. В. Емельянов – СПб.: Изд-во «Планета музики», 2010. – 193 с.