Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО У ПРОЦЕСІ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ

НЕГРЕБЕЦЬКА Ольга Миколаївна –

кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри музичного мистецтва і хореографії

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Вінниченка

Анотація

У статті проаналізована поведінка студентів, зумовлена їхнім соціальним досвідом, який, у свою чергу, утворюється під впливом оточуючого середовища. Досліджено оточуюче середовище, необхідне як для усвідомлення якісних змін у професійній підготовці майбутнього вчителя, так і для розвитку цілісної особистості взагалі. Досліджено середовище, яке складається із певної кількості інших індивідів, організованих у групи, тобто суспільства, а також характерний способу життя цієї групи, тобто культури, що призвело до висновку, що більшість стереотипів поведінки молодої людини зумовлені її взаємодією із соціумом і культурою.

Ключові слова: майбутні учітелі, соціалізація, оточуюче середовище, особистість, музично-естетична діяльність

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Арчажникова Л. Г. Теоретические основы профессионально–педагогической подготовки учителя музыки / Л. Г. Арчажникова: автореф. дис. … доктора пед.наук. – М., 1986. – 45 с.

2. Дряпіка В. І. Орієнтації студентської молоді на цінності музичної культури (соціальнопедагогічний аспект) / В. І. Дряпіка. – Кіровоград, 1997. – 123 с.

3. Леонтьев А. Н. Деятельность. Сознание. Личность / А. Н. Леонтьев. – М., 1975. – 345 с.

4. Платонов К. К. Психология / К. К. Платонов. – М., 1997. – 567 с.

5. Теплов Б. М. Психология музыкальных способностей / Б. М. Теплов. – М.–Л., 1947. – 321 с.

6. Тельчарова Р. А. Музыка и культура. А. Тельчарова. – М.: Знание, 1986. – 231 с.