Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

РОЗВИТОК МУЗИЧНОГО МИСЛЕННЯ НА МАТЕРІАЛІ ФОРТЕПІАННОГО ЦИКЛУ Б. М. ФІЛЬЦ «ЯВОРІВСЬКІ ІГРАШКИ»

ЧЕБОТАРЕНКО Ольга Валеріївна −

кандидат мистецтвознавства, доцент доцент кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки

Криворізького державного педагогічного університету

Анотація

Включення до репертуару творів сучасних композиторів дає можливість активно розвивати музичне мислення, поєднуючи опору на традицію та новації, які несе композиторський текст. Жанрово-стильовий та семантичний аналіз фортепіанного циклу Б. Фільц «Яворівські іграшки» дозволяє глибоко зануритись в особливості композиторської мови, компенсуючи відсутність стійкої виконавської традиції опорою на програмність та жанровість як провідні для створення власної інтерпретації.

Ключові слова: музичне мислення, жанрова драматургія, поліжанровість, програмність.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Макаров В. Методика обучения игре на фортепиано в подготовительном отделении и начальной школе / В. Макаров. – Харьков, 1997. – 120 с.

2. Мартинсен К. А. Индивидуальная фортепианная техника на основе звукотворческой воли / К. А. Мартинсен. – Москва: Издательство Музыка, 1966. – 220 с.

3. Полозов С. П. Музыкальное мышление как фактор формирования и развития музыкальной культуры: информационное основание / С. П. Полозов // Вестник Томского государственного университета, 2010. – С. 70–75.

4. Фільц Б. Яворівські іграшки Для фортепіано: Навчальний посібник / Редакторупорядник, вст. Ст. Олександра Німилович. – Дрогобич: Посвіт, 2017. – 40 с.