Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВИЗНАЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ФОРМ ВІТЧИЗНЯНОГО ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА: НАУКОВЦІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ ПРО УКРАЇНСЬКИЙ ОРНАМЕНТ

УДРІС Ірина Миколаївна –

кандидат мистецтвознавства, доцент, професор кафедри образотворчого мистецтва

Криворізького державного педагогічного університету

ЕЙВАС Лариса Феліксівна –

кандидат педагогічних наук, заступник декана факультету мистецтв

Криворізького державного педагогічного університету

Анотація

Метою статті є дослідження процесу становлення концепції визначення національних ознак та еволюції українського орнаменту в працях провідних вітчизняних представників науки про мистецтво кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Ключові слова: декоративно-прикладне мистецтво, національні форми, український орнамент, художні промисли, типові елементи, відмінні ознаки, етнографічні позиції, наукові концепції.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Антонович Д. Український орнамент / Дмитро Антонович // Українська культура. Лекції за редакцією Д. Антоновича. – Київ, 1993. – С. 385– 403.

2. Біляшівський М. Про український орнамент / Микола Біляшівський // Записки Українського наукового товариства в Києві. – Київ, 1908.– Т. 3.– С. 40–54.

3. Біляшівський М. Порівняння з сфери народного мистецтва / Микола Біляшівський // Літературно-науковий вісник.– Київ–Львів, 1909. – №9.– С. 503–510.

4. Біляшівський М. Дещо про українську орнаментику / Микола Біляшівський // Сяйво.– 1913.– Ч. 3. – С. 72–78.

5. Волков Ф. К. Отличительные черты южнорусской орнаментики / Федор Кондратьевич Волков // Труды Третьего археологического съезда в Киеве. – Киев, 1878. – Т. 2. – С. 317–326.