Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВОКАЛЬНА КУЛЬТУРА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ

ОСАДЧА Тетяна Всеволодівна –

кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри диригентсько-хорової підготовки

Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського

Анотація

Формування вокальної культури, як важливого компонента професійної підготовки студентів у вищих навчальних закладах музично-педагогічного спрямування отримало широке висвітлення у науково-методичній літературі. У багатьох дослідженнях термін «вокальна культура» є вживаним, натомість автори не розкривають семантику означеного поняття в усій його повноті, а обмежуються лише застосуванням цього терміну у вузько конкретизованому формулюванні. Стаття присвячена проблемі визначення поняття вокальна культура майбутніх учителів музики та її структурні компоненти у системі вищої школи. Вокальна культура майбутніх учителів музики має специфічні особливості, що проявляються в єдності педагогічної та виконавської компетенцій.

Ключові слова:професійно-педагогічна культура, художня культура, музична культура, вокальна культура, структурни компоненти вокальної культури.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Арчажникова Л. Г. Профессия – учитель музыки: [учеб. пособие] / Л. Г. Арчажникова. – М.: Просвещение, 1984. – 111с.

2. Гавриленко Л. М. Методика формування основ вокальної культури молодших школярів у школах мистецтв: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук: спец. 13.00.02 «Теорія та методика навчання (музика)» / Лариса Миколаївна Гавриленко. – Київ, 2010. – 20 с.

3. Днепров С. А. Педагогическое сознание: теории и технологии формирования у будущих учителей: монография / С. А. Днепров. – Екатеринбург: Уникум, 1998. – 298 с.

4. Зданович А. П. Некоторые вопросы вокальной методики / А. П. Зданович. – М.: Музыка, 1965. – 148 с.

5. Рудницька О. П. Музика і культура особистості: проблема сучасної педагогічної освіти: [навчальний посібник] / Оксана Петрівна Рудницька. – Київ: ІЗМН, 1998. – 248 с.

6. Стахевич О. Основи вокальної педагогіки. Курс лекцій: навч. посіб. для студентів диригентсько-хорових факультетів музичних і педагогічних вузів / О. Стахевич. – Х.: ХДАК, 2002. – 92 с.

7. Тельчарова Р. А. Музыка и культура (личностный подход) / Р. А. Тельчарова. – М.: Знание, 1986. – 64 с.

8. Хоруженко К. Культурология. Энциклопедический словарь / К. Хоруженко. – Ростов-на-Дону : Изд-во «Феникс», 1997. – 402 с.

9. Юцевич Ю. Є. Теорія і методика формування та розвитку співацького голосу: [навч.метод. посібник для викладачів студентів мистецьких навчальних закладів, учителів шкіл різного типу] / Ю. Є. Юцевич. – К.: ІЗМН, 1998. – 160 с.