Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ САМОСВІДОМОСТІ ОСОБИСТОСТІ

ДІДИЧ Галина Степанівна –

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музичного мистецтва і хореографії

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті розглядаються теоретичні основи проблеми формування національної самосвідомості особистості; на основі вивчення наукової літератури проаналізовано феномен національного у самосвідомості людини як теоретичну світоглядну проблему; уточнено сутність поняття «національна самосвідомість», з’ясовано, що являється її першоосновою та визначені структурні елементи національно свідомої людини.

Ключові слова: свідомість, суспільна свідомість, національна свідомість, самосвідомість, національна самосвідомість, особистість, світогляд, національне виховання.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Ващенко Г. Хвороби в галузі національної пам’яті / Г. Ващенко. – К., 2003. – 335 с.

2. Вишневський О. І. Теоретичні основи сучасної української педагогіки: посібник для студентів вищих навчальних закладів / О.І. Вишневський. – Дрогобич: Коло, 2003. – 528 с.

3. Гончаренко С. У. Український педагогічний словник / С. У. Гончаренко. – К.: Либідь, 1997. – 376 с.

4. Дідич Г. С. До проблеми формування національної самосвідомості особистості майбутнього вчителя музичного мистецтва / Г. С. Дідич // Наукові записки. – Випуск 152. – Серія: Педагогічні науки. – Кропивницький. РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2017. – С. 106–110.

5. Дідич Г. С. Педагогічні засади формування національної самосвідомості особистості засобами музичного мистецтва / Г. С. Дідич // Наукові записки. – Випуск 163 (2018). – Серія: Педагогічні науки. – Кропивницький. РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2018. – С. 92–98.

6. Масол Л. Концепція загальної мистецької освіти / Л. Масол // Мистецтво та освіта. – 2004. – № 1. – С. 2–5.

7. Національна доктрина розвитку освіти. Затверджена Указом Президента України від 17 квітня 2002 року № 34/2002.

8. Общая психология [Богословский В. В., Ковалев А. Г. и др.]; под ред. В. В. Богословского. – М.: Просвещение, 1973. – 453 с.