Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ НАУКОВОГО ДОРОБКУ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО: МІЖНАРОДНИЙ РАКУРС

НАУМЕЦЬ Ольга Миколаївна –

кандидат педагогічних наук, доцент, методист ЦМСПС управління освіти Міської ради м. Кропивницького

Анотація

В статті зроблена спроба аналізу досліджень творчості українського педагога Василя Сухомлинського в зарубіжних країнах, досвіду адаптації його педагогічних ідей та їх розвиток у якісно відмінному середовищі, що дає вітчизняній педагогіці можливість по-новому оцінити усталені погляди на актуальні освітні проблеми, подивитися на його спадщину під іншим кутом зору і таким чином збагатити українську педагогіку новими ідеями.

Ключові слова: педагогічні ідеї, зарубіжні країни, адаптація, дослідження, історіографія.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Богуславский М. В. Идея стимулирования радости познания у школьников в педагогических трудах и опытах В. А. Сухомлинского: дис.к.п.н. 13.00.01 / М. В. Богуславский. – М, 1986. – 250 с.

2. Голованова Н. Ф. Подходы к воспитанию в современной отечественной педагогике / Н. Ф. Голованова // Педагогика. – 2007. – №10. – С. 38–47.

3. Дічек Н. П. Зарубіжна сухомлиністика: дискусійний аспект виховання особистості / Н. П. Дічек. Збірник наук. пр. / за заг. ред. І. Ф. Прокопенка, члена-коресп. АПН України В. І. Лозової. – Харків: ХДПУ, 1999.– Випуск 10. – Ч. 2. – С. 108–112.

4. Назаров И. Ф. Этическая мысль / И. Ф. Назаров [Электронный ресурс] М.: ИФ РАН, 2003. – Вып. 4.– Режим доступа: http://ethics.iph.ras.ra/en/em4/II.html

5. Пархета Л. П. Історіографія вивчення спадщини В. О. Сухомлинського / Л. П. Пархета // Витоки педагогічної майстерності. Серія: Педагогічні науки. – 2009. – Вип. 6. – С. 31–37. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vpm_2009_6_8

6. Проблемы методологии педагогики и методики исследования / под ред. М. А. Данилова, Н. И. Болдырева. – М.: Педагогика, 1981. – 350 с.

7. Сухомлинський В.О. Павлиська середня школа / В. О. Сухомлинський // Вибр. тв.: У 5-ти т.– Т. 4. – К.: Рад. школа, 1977. – 453 с.

8. Сухомлинська О. В. У пошуках справжнього / О. В. Сухомлинська. – К.: «Акта», 2012. – С. 5–24.

9. Цайчжи Л. Ідеї Василя Сухомлинського в Китайській педагогіці /Ляо Цайджи [Електронний ресурс]. Режим доступу: (http://yandex.ua/yandsearch?lr=20221&clid=2051442 &oprnd=9376537277&text=%D0%).

10. Цзихуа Лі. Творче використання спадщини В. О. Сухомлинського в КНР. Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук /Лі Дзихуа. – К., 2005. – 16 с.

11. Carew J., Goodman E., Grotberg E., Katz L., Wattenberg W., Ziglar E., Cascione R. (1980). Parenting in a changing society. Washington DC: National Institute of Education.

12. Gartmann E. Pedagogik Zwischen Menchen und Guterproduction Zur Sittleichkeitserziehung von V. A. Suckomlinsky / Erika Gartmann. – Munchen, 1984. – 201 s.