Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

НАРОДНОПЕДАГОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

ЛИКОВ Василь Никифорович –

кандидат педагогічних наук, доцент,

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Анотація

Здійснено комплексний історико-педагогічний аналіз розвитку ідей народної педагогіки, визначено критерії названого підходу, досліджено періоди розвитку ідей народної педагогіки в системі педагогічної творчості павлиського педагога, обґрунтована його народнопедагогічна концепція. Окреслена модель народного вчителя на основі теорії та практики В. О. Сухомлинського.

Ключові слова: народна педагогіка, критерії, народна мораль, національні та загальнолюдські цінності, народний календар, модель народного вчителя.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. В. А. Сухомлинский в размышлениях современных украинских педагогов: монография / сост. О. В. Сухомлинская, А. Я. Савченко, В. С. Курило, И. Д. Бех и др. – Луганск: Издательство ГУ «ЛНУ имени Тараса Шевченко», 2012. – 536 с.

2. Ликов В. Н. Народна мудрість педагогіки В. О. Сухомлинського: монографія / В. Н. Ликов. – Кіровоград: Народне слово, 2003. – 212 с.

3. Ликов В. Н. Розвиток В. О.Сухомлинським ідей народної педагогіки та їх упровадження в
практику сучасної школи: монографія / В. Н. Ликов. – Харків, 2018. – 300 с.

4. Ликов В. Н. Розвиток народної педагогіки в Україні: монографія / В. Н. Ликов. – Кіровоград: Центр. – Укр. вид-во, 2000. – 182 с. 5. Сухомлинський В. О. Виховання обов’язку / В. О. Сухомлинський // Сухомлинський В. О. Вибрані твори в 5-ти т. – Київ: Рад. шк., 1977. – Т. 5. – С. 472–488.