Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ІДЕЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ У ХУДОЖНІХ ТВОРАХ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО

ЯНЧЕНКО Тамара Василівна –

доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри соціальної роботи,

Національного університету «Чернігівський колегіум»

Анотація

Стаття присвячена характеристиці соціально-педагогічних ідей у дитячих творах Василя Сухомлинського. Увага приділяється соціальному становленню дитини, формуванню відповідальності за свої вчинки, волонтерській діяльності та допомозі людям.

Ключові слова: дитина, соціальна педагогіка, соціально-педагогічна допомога, волонтерська діяльність, соціальне становлення.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. История социальной педагогики: хрестоматия-учеб. / [под ред. М. А. Галагузовой]. – М.: ВЛАДОС, 2001. – 544 с.

2. Соціальна педагогіка / [За ред. А. Й. Капської]. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 488 с.

3. Сухомлинський В. О. Квітка сонця: Притчі, казки, оповідання/ В. О. Сухомлинський. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2013. – 240 с.

4. Сухомлинский В. А. О воспитании / В. А. Сухомлинский / [Сост. и авт. вступит. очерков С. Соловейчик]. – М.: Политиздат, 1975. – 272 с.

5. Сухомлинский В. Сердце отдаю детям / В. Сухомлинский. – К.: Акта, 2012. – 563 с.