Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ІДЕЇ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО У ЗМІСТІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

ХОМИЧ Лідія Олексіївна –

доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України

Анотація

У статті проаналізовано ідеї В. О. Сухомлинського про формування у майбутніх вчителів гуманного ставлення до дітей, розвиток особистості майбутнього вчителя, усвидомлення ним системи цінностей які становлять основу професійної діяльності, а також формування педагогічної культури майбутнього вчителя, розвиток його інтелекту, творчості і сприяння саморозвитку. Актуалізується необхідність їх використання у процесі підготовки вчителя для нової української школи.

Ключові слова: вчитель, гуманізм, розвиток особистості, система цінностей, педагогічна культура, творчість, саморозвиток.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Нова українська школа. Концептуальні засади реформування середньої школи. [Електронний ресурс] / Л. Гриневич, О. Елькін, С. Калашнікова та ін. – Київ, Міністерство освіти і науки України, 2016. – 36 c.

2. Сухомлинський В. О. Народження громадянина / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: В 5-ти т. – Т. 3. – К. : Рад. школа, 1977. – С. 283–582.

3. Сухомлинський В. О. Народний учитель / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: в 5 т. – Т. 5. – К.: Рад. Школа, 1977. – С. 239–255.

4. Сухомлинський В. О. Павлиська середня школа / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: В 5-ти т. – Т. 4. – К. : Рад. школа, 1977. – С. 7–390.

5. Сухомлинський В. О. Проблеми виховання всебічно розвиненої особистості / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: В 5-ти т. – Т. 1. – К.: Рад. школа, 1976. – 654 с.

6. Сухомлинський В. О. Розмова з молодим директором / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: В 5-ти т. – Т. 4. – К.: Рад. школа, 1977. – С. 393–626.

7. Сухомлинський В. О. Сто порад учителю / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: в 5 т. – Т. 2. – К.: Рад. Школа, 1976. – С. 419–656.

8. Сухомлинський В. О. Суспільство і вчитель / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: в 5 т. – Т. 5. – К.: Рад. Школа, 1977. – С.108–122. 9. Хайруліна В. М. Педагогіка добротворення: наук.-метод. посіб. / В. Хайруліна. – Київ, 2018. – 416 с.