Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ДУХОВНО-МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

САВЧЕНКО Наталія Сергіївна –

доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

КОТЕЛЯНЕЦЬ Наталка Валеріївна –

доктор педагогічних наук, доцент кафедри методик дошкільної та початкової освіти

Анотація

У статті аналізуються педагогічні ідеї В. О. Сухомлинського щодо змісту основних категорій духовноморального виховання та шляхів їх формування у процесі гармонійного розвитку та виховання особистості дитини в контексті гуманістичної педагогіки, ґрунтуючись на пріоритеті загальнолюдських цінностей, любові до дитини, повазі до її внутрішнього, духовного світу.

Ключові слова: В. О. Сухомлинський, гуманістична педагогіка, гуманізм, духовність, загальнолюдська мораль, моральність, педагогіка Добра, людяність, совість, обов’язок.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Антонець М. Я. Проблеми діяльності вчителя у педагогічній спадщині Василя Сухомлинського: монографія / М. Я. Антонець – [5-те вид, доповн.] – К.:Четверта хвиля, 2012. – 224 с.

2. Білюк О. В. Сухомлинський про виховання особистості школяра: навч-метод. посібник / О. В. Білюк. – Миколаїв: Вид-во «Іліон», 2007. – 160 с.

3. Богуш А. Патріотичне виховання починається з доброти / Алла Богуш // Дошкільне виховання. – 2014. – №11 – С. 4–7.

4. Волков Г. Н., Петрова Т. М., Панькин А. Б. Введення в етнопедагогіку / Г. Н. Волков, Т. М. Петрова, А. Б. Панькин. – М., 2006. – 366 с.

5. Омельчук В. Педагогіка В. Сухомлинського – педагогіка гуманізму / В. Омельчук // Рідна школа. – 2013. – № 8–9 – С. 28–30.

6. Персоналії в історії національної педагогіки. 22 видатних українських педагоги / А. М. Бойко, В. Д. Бардінова та ін.; [Під заг. ред. А. М. Бойко]. – К.: ВД«Професіонал», 2004. – 576 с.

7. Сухомлинський В. О. Вибрані твори: у 5 т. / Сухомлинський В. О. – К.: Радянська школа, 1977. – Т.4. – 640 с.

8. Сухомлинський В. А. Як виховати справжню людину / уклад. О. В. Сухомлинська. – М., 1990. – 273 с.