Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА В КОНТЕКСТІ ТВОРЧОЇ СПАДЩИНИ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

РАЦУЛ Олександр Анатолійович –

доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної роботи, соціальної педагогіки та психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Анотація

Аналізуючи соціально-педагогічну роботу соціального педагога і її проблеми, автор окреслює педагогічні технології павлиського вчителя, а саме: технологію вивчення дитини; технологію опіки та милосердя; технологію проектування процесу соціалізації. Принципи виховання, методичні рекомендації та поради вченого є дієвою школою та допомогою педагогам в соціально-педагогічній роботі.

Ключові слова: соціально-педагогічна робота;творча спадщина В. О. Сухомлинського;принципи виховання; новітні технології павлиського вченого; технологія вивчення дитини; технологія опіки та милосердя; технологія проектування процесу соціалізації.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Горілий А. Г. Історія соціальної роботи / А. Г. Горілий. – Тернопіль: Астон, 2004. – 174 с.

2. Коваль Л. Г. Соціальна педагогіка / Л. Г. Коваль / Звєрєва І. Д., Хлебік С. Р. – К., 1997.

3. Козлов А. А. Социальная работа за рубежом / А. А.Козлов. – М.: Флинта, 1998.

4. Коломинский Я. Л. Человек: психология / Я. Л. Коломинский. – М: Просвещение, 1986. – 223 с.

5. Ляшенко А. И. Организация и управление социальной работой / А. И. Ляшенко. – М.: Наука, 1995.

6. Мигович І. І. Соціальна робота / І. І. Мигович. – Ужгород: УДУ, 1999.

7. Соціальна педагогіка / за ред. А. Й. Капської. – К.: Центр навч. Л-ри, 2006. – 468 с.

8. Соціальна робота: технологічний аспект / за ред. А. Й. Капської. – К., 2004.

9. Сухомлинський В. О. Вибр. Тв.: у 5-ти т. – К.: Рад. Школа, 1976-77.