Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

АКТУАЛІЗАЦІЯ ІДЕЙ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО В КОНТЕКСТІ УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ

МИХИДА Сергій Павлович –

доктор філологічних наук, професор, проректор з наукової роботи

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Анотація

Статья посвящена актуализации идей В. А. Сухомлинского по управлению учреждением образования. Акцєнт ставится на функциях управления и должностных функциональных обязанностях педагогических работников, принципах управления учреждением образования, личностных качествах руководителя учреждения образования, организации менеджмента в сфере образования.

Ключевые слова: управління закладом освіти, функції керівника, принципи та особистісні якості, менеджмент сфери освіти.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бебик В. М. Менеджмент освіти глобального суспільства // Глобалізація і
Болонський процес : проблеми і технології: Кол. моногр. – К.: МАУП, 2005. – 390 с.

2. Освітній менеджмент: навч. посіб. / за ред. Л. Даниленко, Л. Карамушки. – К.: Шкільний світ, 2003. – 400 с.

3. Пекельна В. С. Теоретические основы управления (школоведческий аспект). – М.: Высшая школа, 1990. – 398 с.

4. Сухомлинський В. О. Павлиська середня школа / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори в п’яти томах. – Т. 4. – К.: Радянська школа, 1977. – 638 с.

5. Сухомлинський В. О. Розмова з молодим директором школи / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори в п’яти томах. – Т. 4. – К.: Радянська школа, 1977. – 640 с.