Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ ПРО ЕСТЕТИЧНУ ПІДГОТОВКУ ВЧИТЕЛЯ ЗАСОБАМИ ПРИРОДИ

МЕЛЬНИЧУК Сергій Гаврилович –

доктор педагогічних наук, почесний професор кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти

Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченека, заслужений працівник освіти України, лауреат обласної премії Василя Сухомлинського

Анотація

Cтаття присвячена формуванню естетичної культури вчителя засобами природи. Автором виділені структурі компоненти естетичної культури вчителя, з-поміж яких: духовно-споглядальний, науковосамоосвітній і практично-конструктивний.

Ключові слова: естетична культура,професійна діяльність вчителя.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Съезд директоров учительских институтов и семинариев Киевского учебного округа 16–19 июля 1910 г. – К., 1911.

2. Сухомлинський В. О. Твори в 5 т. / В. О. Сухомлинський. – К., Рад.школа, 1976. – С. 500–543.

3. Сухомлинский В. А. О воспитании / В. А. Сухомлинский. – М.: Политиздат, 1973. – 453 с.

4. Сухомлинський В. О. Серце віддаю дітям / В. О. Сухомлинський. Т. 3. – К., 1997. – 234 с.

5. Эстетика и эстетическое воспитание в педагогическом институте. – М., Пед общество РМФСР, 1971. – 342 с.

6. Мельничук С. Г. Теорія і практика формування естетичної культури майбутніх учителів (історико-педагогічний аспект 1860–1990 р.р.): монографія / С. Г. Мельничук. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2006. – 248 с.