Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

В. О. СУХОМЛИНСЬКИЙ ПРО ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

КУЗЬМЕНКО Василь Васильович –

доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки й менеджменту освіти

КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради

МУСІЄНКО Вікторія Сергіївна –

кандидат педагогічних наук, викладачка федри теорії й методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій

КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради

Анотація

У статті досліджено одну з найактуальніших проблем сьогодення – питання патріотичного виховання дітей. На основі аналізу педагогічної спадщини Василя Олександровича Сухомлинського акцентовано, що засобами патріотичного виховання є природа, праця, моральна краса людської поведінки, книга, творчість, історичне минуле нашого народу. Розкрито підходи до формування в дітей дошкільного віку любові до Батьківщини.

Ключові слова: патріотизм, патріотичне виховання, дитячі садки, діти дошкільного віку, виховання любові до рідного краю.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://osvita.ua/legislation/doshkilnaosvita/30154/Додаток

2. Богуш А. М., Лисенко Н. В. Українське народознавство в дошкільному закладі / А. М. Богуш, Н. В. Лисенко. – К.: Вища школа, 1994. – С. 264–265.

3. Назаренко К. В. Патріотичне й інтернаціональне виховання дітей дошкільного віку / К. В. Назаренко. – К.: Радянська школа, 1979. – 167 с.

4. Педагогічна енциклопедія. Т. 3. – М.: Радянська енциклопедія, 1996. – 879 с.

5. Поніманська Т. І. Дошкільна педагогіка: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / Т. І. Поніманська. – К.: Академвидав, 2006. – 456 с.

6. Сухомлинський В. О. Вибрані твори: в 5 т. / В. О. Сухомлинський. – К.: Рад. школа, 1977. – Т. 1: Проблеми виховання всебічно розвиненої особистості. Духовний світ школяра. Методика виховання колективу. – 654 с.

7. Сухомлинський В. О. Вибрані твори: в 5 т. / В. О. Сухомлинський. – К.: Рад. школа, 1977. – Т. 3: Серце віддаю дітям. Народження громадянина. Листи до сина. – 670 с.

8. Сухомлинський В. О. Вибрані твори: в 5 т. / В. О. Сухомлинський. – К.: Рад. школа, 1977. – Т. 5: Статті. – 640 с.

9. Сухомлинський В. О. Чиста криниця – В. О. Сухомлинський. – К. : Веселка, 1993. – 287 с.

10. Тоцька Т. Рід, родина, Україна: Патріотичне виховання старших дошкільників за літературними творами В. Сухомлинського / Тетяна Тоцька. – К.: Шкільний світ, 2011. – 128с.