Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ РЕФЛЕКСІЇ МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ У КОНТЕКСТІ ПЕДАГОГІКИ ГУМАНІЗМУ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

КІЧУК Надія Василівна –

доктор педагогічних наук, професор, декан педагогічного факультету

Ізмаїльського державного гуманітарного університету

Анотація

У статті висвітлено деякі результати аналітичної роботи, що мала на меті уточнення наукового статусу поняття «професійна рефлексія». Окреслено напрямки вдосконалення професійної підготовки студентів, що базуються на творчому втіленні ідей В. О. Сухомлинського у практико орієнтовну їх навчальнопрофесійну діяльність, спрямовану на розвиток професійної рефлексії.

Ключові слова: рефлексія, професійна рефлексія, конкурентоздатність, майбутній фахівець, контекстне навчання.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Богуш Л. А. Зарубіжні концепції в контексті дослідження проблеми професійної кар’єри майбутніх фахівців // Науковий вісник. Серія «педагогіка, психологія, філософія». – К: Нац. ун-т біоресурсів і прородокорист. – Вип. 279. – 2018. – С. 25–30.

2. Кремень В. Г. Освіта і наука України: шляхи модернізації (Факти, роздуми, перспективи) / В. Г. Кремень. – К: Грамота, 2003. – 2016 с.

3. Марусинець М. М. Професійна рефлексія майбутнього вчителя початкових класів: теорія і практика формування: Монографія / М. М. Марусинець. – Умань: ПП Жовтий О. О., 2012. – 420 с.

4. Положення про педагогічний коворкін «Одеса-2018» // Управління школою. – 2018. – № 13–15. – С. 3–4.

5. Сухомлинський В. О. Батьківська педагогіка. Вибр. твори: в 5 т. / В. О. Сухомлинський. – К:
Рад.шк., 1976. – Т. 5. – 620 с.

6. Сухомлинський В. О. Розмова з молодим директором школи. Вибр. твори: в 5 т. / В. О. Сухомлинський. – К: Рад.шк, 1976. – Т. 4. – 640 с.

7. Сухомлинський В. О. Сто порад учителеві / В. О. Сухомлинський. – К: Рад. шк., 1976. – 670 с.