Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА ТА ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЯ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В. СУХОМЛИНСЬКОГО

БІЛЕЦЬКА Ірина Олександрівна –

доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і практики іноземних мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ORCID iD: 0000-0002-3372-9100

КОБЕРНИК Олександр Миколайович –

доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ORCID iD: 0000-0002-2842-0168

Анотація

Педагогіка партнерства набуває важливого значення як вектор гуманного і творчого підходу до кожного учасника освітнього процесу. У статті розкрито сутність та шляхи реалізації педагогіки партнерства у педагогічній спадщині видатного педагога, дослідника й ученого В. Сухомлинського, який неодноразово у своїх працях стверджував, що педагогіка партнерства бачить в учневі добровільного і зацікавленого соратника, однодумця, рівноправного учасника педагогічного процесу, турботливого і відповідального за його результати.

Ключові слова: В. Сухомлинський, педагогіка партнерства, суб’єкти виховання, сім’я, школа, громада, освітній процес.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бондаренко Г. Л. Творча діяльність учителя як основна умова формування творчої особистості молодших школярів у педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського. [Електронний ресурс] / Г. Л. Бондаренко. – Режим доступу: www.psyh.kiev.ua

2. Концепція «Нова українська школа». [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mon.gov.ua. 202016/12/05/ konczepcziya.pdf

3. Рацул А. Б. Сухомлинський про сімейношкільне та родинне виховання / А. Рацул // Наукові записки. – Випуск 78 (1). – Серія: Педагогічні науки. – Кіровоград: РВВ ДПУ ім. В. Винниченка, 2008. – 276 с.

4. Сухомлинський В. О. Батьківська педагогіка / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: В 5-ти т. – Т. 5. – К.: Рад. школа, 1977. – С. 410–414.

5. Сухомлинський В. О. Ми продовжуємо себе в дітях / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: В 5ти т. – Т. 5. – К.: Рад. школа, 1977. – С. 578–584.

6. Сухомлинський В. О. Павлиська середня школа / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: В 5ти т. – Т. 4. – К.: Рад. школа, 1977. – С. 7–390.

7. Сухомлинський В. О. Сто порад учителеві / В. О. Сухомлинський. – К.: Радянська школа,1988. – 310 с.

8. Сухомлинский В. А. Учитель – методист – наставник / В. А. Сухомлинский. – М.: Просвещение, 1988. – 289 с.