Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

НАГЛЯДНОСТЬ В НАСЛЕДИИ В. А. СУХОМЛИНСЬКОГО И ЕЕ ПРИМЕНЕНИЕ В ПРОФЕССИОНАЛЬНО-ТЕХНИЧЕСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЯХ

АНИСИМОВ Николай Викторович –

доктор педагогических наук, профессор, профессор кафедры теории и методики технологической подготовки, охраны труда и безопасности жизнедеятельности

Центральноукраинского государственного педагогическог университета имени Владимира Винниченка

Анотація

У статті розглядаються питання необхідності та можливості використання наочного процесу навчання складних електро- і радіотехнічних професій при виконанні лабораторних робіт і обчислювальних операцій. Для посилення наочності в процесі навчання і впливу на зорові аналізатори учня застосовується колірна гама проводів, електричних приладів, панелей уніфікованого лабораторного обладнання та інших елементів у фізичній моделі та електронної версії цього обладнання.

Ключові слова: лабораторні роботи, принцип наочності, фізичне моделювання, електронне моделювання, уніфіковане лабораторне обладнання.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Анісімов М. В. Теоретико-методологічні основи прогнозування моделей у професійнотехнічних навчальних закладах: [монографія] / М. В. Анісімов. – Київ-Кіровоград: Поліграфічне підприємство «ПОЛІУМ», 2011. – 464 с.: 68 іл., таблиць 37.

2. Анісімов М. В. Технологія виконання лабораторних робіт на уніфікованому лабораторному обладнанні. / М. В. Анісімов // Вісник Черкаського університету: «Педагогічна майстерність: методологія, теорія, технології» Сер. Пед. науки. – № 3 (296). 2014. – С. 3-9

3. Анісімов М. В. Наочність в процесі виконання лабораторних робіт./ М. В. Анісімов // Наукові записки КДПУ. Сер. Педагогічні науки. 2014. – Вип. 132. – С. 54-58.

4. Анисимов М. В. Електротехніка з основами промислової електроніки: лабораторний практикум: навч. посіб. / М. В. Анисимов. – К.: Вища шк., 1997. – 160 с.

5. Анісімов М. В. Практикум з електромонтажних робіт: навч. посіб. – 2-ге вид., перероб. і доп. / М. В. Анісімов, С.О. Кононенко. – Кіровоград: Поліграф. підприємство «ПОЛІУМ», 2007. – 172 с., 98 іл., Таблиць 12.

6. Ломов Б. Ф. Вопросы общей, педагогической и инженерной психологии. / Б. Ф. Ломов. – М.: Педагогика, 1991. – 296 с.: ил.

7. Лоос В. Г. Промышленная психология. – 2-е изд., доп. и испр. / В. Г. Лоос – К.: Техніка, 1980, – 182 с.: ил. 8. Пат. 2029381 Российская Федерация, RU 2029381 C1 6 G 09 B 9/00. Устройство для имитации электрических схем / Анисимов Н. В.; заявитель и патентообладатель Анисимов Н. В. – № 5004202; заявл. 8.07.91; опубл. 20.02.95

9. Сухомлинський В. О. Серце віддаю дітям / В. О. Сухомлинський // Вибрані твори: в 5 т. – К. : Рад. шк., 1976. – Т. 3.

10. Сухомлинский В. А. Избранные педагогические сочинения: В 3_х т. Т.1 / Сост. О. С. Богданова, В. З. Смаль. – М. : Педагогика, 1979. – 560 с.

11. Сухомлинська О. В. Історико-педагогічний процес: нові підходи до загальних проблем. / О. В. Сухомлинська. – К.: А.П.Н., 2003. – 68 с.