Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВПЛИВ РОЗВИТКУ МЕХАНІКИ НЬЮТОНА НА ОПТИМІЗАЦІЮ МЕТОДИКИ ЇЇ ВИКЛАДАННЯ

КОРОЛЬОВ Сергій Васильович –

старший викладач кафедри авіаційної техніки Льотної академії Національного авіаційного університету, м. Кропивницький

ORCID ID 0000-0003-0206-6794

e-mail:[email protected]

Анотація

В роботі розглянутий вплив історичного розвитку базових понять механіки як на хід історичного розвитку наукової думки, так і на розвиток методики викладання дисципліни «Теоретична механіка», починаючи з механіки Ньютона . Пропонується період історичного часу, за який були розробленні базові засади механіки, сприймати як варіант довгострокового «мозкового штурму» складної проблеми колективом вчених з різних країн. Дається обґрунтування припущення, що оптимальна методика викладання механіки повинна бути близькою до ходу її історичного розвитку.

Ключові слова: механіка Ньютона, базові поняття, історичний розвиток, «мозковий штурм», оптимальна методика викладання.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Границкая А.С. Научиться думать и действовать: Адаптивная система обучения в школе: книга для учителя / А.С. Границкая – М.: Просвещение, 1991. – 175 с.

2. Дьяченко В.К. Организационная структура учебного процесса и ее развитие / В.К. Дьяченко – М.: Педагогика, 1989. – 160 с.

3. Талызина Н.Ф. Управление процессом усвоения знаний / Н.Ф. Талызина. – М.: Издательство Московского Университета, 1975. – 342 с.

4. Унт И.Э. Индивидуализация и дифференциация обучения / И.Э. Унт. – М.: Педагогика, 1990. – 192 с.

5. Шадриков В.Д. Мысль и ее познание / В.Д. Шадриков. – М: Логос, 2014. – 240 с.

6. Королев С.В. Информационно-компьютерная модель процесса обучения / С.В. Королев – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2015. – 7 с.

7. Садовий М.І. Методика і техніка експерименту з оптики: [посібн. для студ. фіз. спец. вищ. пед. навч. закл. та вчителів фізики] / Садовий М.І., Сергієнко В.П., Трифонова О.М., Сліпухіна І.А., Войтович І.С. – Луцьк: Волиньполіграф, 2011. – 292 с.