Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

РОЛЬ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ СКЛАДОВОЇ У ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ З МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН

КЛЕПАР Марія Василівна

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри

педагогіки початкового навчання

ДВНЗ «Прикарпатський національний університет»

імені Василя Стефаника

e-mail:[email protected]

Анотація

У статті розглянуто сутність стратегічних напрямів державної політики, повʼязаних із розширенням участі України в європейському та світовому культурному співробітництві, інтеграцією української культури у світовий культурний простір. Окреслено перспективи такої інтеграції України шляхом розширення договірної практики, розвитку міжнародного культурного співробітництва, звʼязків із закордонними українцями та країнами їхнього проживання, а також розвитку міжнародного співробітництва у галузі культури, що є чинником утвердження та залучення України у міжнародне співтовариство як європейської держави з багатими культурно-мистецькими традиціями.

Ключові слова: культурна політика України, культурно-мистецька складова, фахівець міжнародних відносин, українська культура, світовий культурний простір, міжнародне культурне співробітництво.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Астахов Е. М. Мировая практика культурной дипломатии / Е. М. Астахов // Диалог культур и партнерство цивилизаций: VІІІ Международные Лихачевские научные чтения, 22– 23 мая 2008 г. – 45 с.

2. Здіорук С. І. Культурна політика України: національна модель у європейському контексті: аналіт. доп. / С. І. Здіорук, О. М. Литвиненко, О. П. Розумна; за ред. С. І. Здіорука; Нац. ін-т стратег. дослідж. – К.: НІСД, 2012. – 57 с.

3. Кольбер Ф. Маркетинг у сфері культури та мистецтв / Ф. Кольбер, Ж. Нантель, С. Білодо, Дж. Д. Річ: пер. з англ. Я. Яринича. – Львів: Кальварія, 2004. – 240 с.

4. Популяризація, промоція, реклама художніх творів і культурних благ: світовий досвід та українська практика: Звіт про науково-дослідну роботу за 2013 р. / М-во культури і туризму України; Український центр культурних досліджень. – К.: МКТУ,УЦКД , 2013. – 199 с.

5. Реалізація державної політики у галузі культури: пріоритети, здобутки, перспективи. Охорона культурної спадщини: аналітичний звіт МКТУ за 2012 р. / М-во культури і туризму України. – К.: МКТУ, 2013. – 81 с.