Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ВИКОРИСТАНННЯ МЕТОДІВ ПРОБЛЕМНОГО НАВЧАННЯ ПРИ ФОРМУВАННІ ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ

САРНОВСЬКА Наталія Іванівна –

викладач кафедри іноземної філології

Київського національного університету культури і мистецтв

Анотація

Стаття розглядає питання актуальності іноземної мови у сучасному суспільстві. Визначає фактори завдяки яким іноземна мова постає, як одна з пріоритетних дисциплін, що вимагає нестандартного підходу до навчання. Аналізуються методи проблемного навчання іноземній мові. Розглядаються та аналізуються метод проектів та метод кейсів. Ці методи проблемного навчання пропонуються. як ефективні та перспективні засоби навчання іноземній мові у немовному вищому навчальному закладі.

Ключові слова: методи проблемного навчання, метод проектів, метод кейсів, навчання іноземній мові, навчальний процес, комунікативна компетентність

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Андрейко Я. В. Іншомовна професійна комунікативна компетенція / Я. В. Андрейко // Пед. науки: збірник наук. пр. – 2013. – Вип. 63.– С. 238– 241.

2. Горбатова Т. Н., Кудряшова А. В., Рыбушкина С. В. Метод проектов как средство формирования коммуникативной мобильности студентов при обучении иностранному языку / Т.Н. Горбатова, А. В. Кудряшова Б С. В. Рыбушкина // Молодой ученый. – 2015. – № 6. – С. 582–584.

3. М. В. Золотова, О. А. Демина О некоторых моментах использования метода кейсов в обучении иностранному языку / Золотова М. В., Демина О. А. // Теория и практика общественного развития. – 2015. – № 4. – C. 133–166.

4. Сергеев И. С. Как организовать проектную деятельность учащихся: Практическое пособие для работников общеобразовательных учреждений 2-е изд., испр. и доп. / И. С. Сергеев. – М.: АРКТИ, 2005. – 80 с.

5. Соколова Л. Ф. Психолінгвістичні засади формування іншомовної комунікативної компетентності [Електронний ресурс] / Соколова Л. Ф. – 2015. – Режим доступу: http://www.kamts1.kpi.ua/ru/node/1574 (дата звернення: 10.12.2018)

6. Herried C. F. What makes a good case? / C. F. Herried // Journal of College Science Teaching. Vol.27, No.3, Dec 1997 / Jan 1998. pp. 163–165.