Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

БАТЬКІВСЬКА ПІДТРИМКА ЯК ЗАПОРУКА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИ З ПСИХОФІЗИЧНИМИ ПРОБЛЕМАМИ В СИСТЕМІ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ

ВАСЕЦЬКА Тетяна Миколаївна –

кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри

спеціальної освіти та здоров’я людини

Центральноукраїнського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті подається теоретичний аналіз проблеми батьківської підтримки і розуміння батьками власних дітей, які мають психофізичні вади. Вказано на широкий спектр послуг для батьків, що допоможе стати більш компетентними захисниками прав своїх дітей в системі інклюзивного навчання.

Ключові слова: інклюзивне навчання, батьківська підтримка, психофізичні вади, соціалізація, адаптованість, сімейне виховання.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Выготский Л. С. Проблемы развития психики / Л. С. Выготский // Собр. сочин. – В 6 т. – М.: Педагогика, 1983. – Т. 3. – 369 с.

2. Дрейкурс Р. Манифест счастливого детства: Основные идеи разумного воспитания: Пер. с англ. / Рудольф Дрейкурс, Вики Золц; [пер. с англ. Ларисы Ткач]. – Екатеринбург: Рама Паблишинг. – 2015. – 296 с.

3. Крутецкий В. А. Учебник для учащихся педагогических училищ. / В. А. Крутецкий. – М.: Просвещение, 1980. – 352 с.

4. Основи інклюзивної освіти: навч. метод. посібник / МОН молоді та спорту України, НАПН України, Ін-т спец. педагогіки; за заг. ред. А. А. Колупаєвої. – К.: [А.С.К.], 2012. – 308 с. – (Сер. «Інклюзивна освіта»).

5. Пиаже Ж. Речь и мышление ребенка / Пиаже Ж. – М., 1994. – 452 с.

6. Платонов К. К. Структура и развитие личности / Платонов К. К. – М., «Наука». – 1986. – 256 с.

7. Рубинштейн С. Л. Основы общей психологии / С. Л. Рубинштейн – СПб.: Изд-во «Питер», 2000. (Серия «Мастера психологии») – 534 с.

8. Соціально-педагогічна робота з батьками, що виховують дітей з особливими потребами: навчально-методичний посібник / Упор. Н. В. Заверико, Т. Г. Соловйова. – Запоріжжя: ПП «Тандем», 2008. – 53 с.

9. Хмизова О. В. Організація психокорекційної роботи з батьками дітей з особливими потребами як складова цілісного процесу ранньої соціальної реабілітації / О. В. Хмизова, Н. В. Остапенко // Соціальна робота в Україні: теорія і практика. – 2011. – № 3/4. – С. 203–211.