Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

ОСОБИСТІСНА АКТИВНІСТЬ СТУДЕНТА В УМОВАХ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

ЛЯШЕНКО Ростислав Олександрович –

здобувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту

Центральноукраїнського державного педагогічного

університету імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті проаналізовано фактори формування особистісної активності студента в умовах освітнього середовища. Розглянуто освітній простір особистості як особливий соціокультурний феномен. Досліджено взаємозв’язок особистісної активності студента з мотиваційною та потребнісною сферами та виокремлено особливості імплементації особистістю різних видів діяльності.

Ключові слова: особистість, активність, умови, мотивація, середовище, потреба, діяльність.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Абульханова-Славская К. А. Стратегия жизни / К. А. Абульханова-Славская – М: Мысль, 1991. – 298 с.

2. Демин М. В. Природа деятельности / М. В. Демин – М., 1984. – 168 с.

3. Дерманова И. Б. Нравственная самоидентификация как регулятор мотивов поведения / И. Б. Дерманова // Психологические условия самореализации личности / [ред. Л.А. Головей, Л.А. Коростылева]. – Спб., 1999. – Вып. 3. – С. 51–60.

4. Ломов Б. Ф. Методологические и теоретические проблемы психологии / Б.Ф. Ломов – М.: Наука. – 1984. – 445 с.

5. Рубинштейн С. Л. О мышлении и путях его исследования / С. Л. Рубинштейн. – М., 1958. – 145 с.