Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

САМОРЕАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ ЯК ПЕРЕДУМОВА УСПІШНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ КАР’ЄРИ

ГОРОХОВА Галина Іванівна –

аспірант кафедри педагогіки та освітнього менеджменту

Центральноукраїнського державного педагогічного університету

імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті обґрунтовано та розкрито сутність і зміст самореалізації особистості як однієї з передумов успішної професійної кар’єри; встановлено причини, які впливають на самореалізацію особистості в сучасних умовах, та провідні чинники динаміки кар’єрного розвитку; визначено стадії професійного розвитку та структуру й умови формування професійної самосвідомості; проаналізовано процеси кар’єрного розвитку та формування «Я-образів» в умовах становлення особистості професіонала; з’ясовано фактори успішної професійної кар’єри та суть кар’єрних орієнтацій в процесі самореалізації особистості на початковому етапі розвитку кар’єри.

Ключові слова: самореалізація, професійна кар’єра, професійний розвиток, саморегуляція, самопізнання, професійна ідентифікація, професійне самовизначення, професійна самоактуалізація, кар’єрні орієнтації.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Дворецька Г. В. Соціологія праці: навч. посібник / Г. В. Дворецька. – К. : КНЕУ, 2001. – 244 с.

2. Коган Л. Н. Цель и смысл жизни человека / Л. Н. Коган. – М.: Мысль, 1984. – 252 с.

3. Лозовецька В. Т. Професійна кар’єра особистості в сучасних умовах: монографія / В. Т. Лозовецька. – Київ: 2015. – 279 с.

4. Мазяр О. В. Психологія праці: модульний курс: навчальний посібник / О. В. Мазяр, В. В. Кириченко. – Житомир: Вид.-во ЖДУ ім. І. Франка, 2014. – 190 с.

5. Радул В. В. Дослідження особливостей самореалізації особистості: [Монографія] / В. В. Радул, І. П. Краснощок, І. В. Лебедик. – К.: «Імекс-ЛТД», 2009. – 352 с.

6. Радул В. В. Соціально-професійне становлення особистості: [Монографія] / В. В. Радул, О. В. Михайлов, І. П. Краснощок, В. А. Кушнір / За редакцією В. В. Радула. – Кіровоград, Поліграфічно-видавничий центр ТОВ «Імекс ЛТД», 2002. – 263 с.

7. Самалюк Н. М. Фізіологія і психологія праці: Навчальний посібник / Н. М. Сомалюк. – Рівне: НУВГП, 2013. – 330 с.