Наукові записки. Серія: Педагогічні науки

СТРУКТУРНО-ЗМІСТОВА МОДЕЛЬ ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГІВ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ З ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА В ПЕДАГОГІЧНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ

ЧУМАЧЕНКО Дар’я Володимирівна –

аспірант Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

Анотація

У статті обґрунтована структурно-змістова модель підготовки педагога професійного навчання з документознавства в педагогічних університетах. Проаналізовано галузеві стандарти вищої освіти та основні положення щодо розвитку освіти в Україні. Визначено складові змісту підготовки педагога професійного навчання з документознавства, основні методологічні підходи та дидактичні принципи, відповідно до завдань, які висуваються до підготовки бакалаврів спеціальності 015.15 «Професійна освіта (Документознавство)». Виокремлено і запропоновано форми, методи та засоби навчання майбутніх фахівців. Представлено рівні, критерії та засоби моніторингу рівня підготовки педагогів професійного навчання з документознавства. На основі викладеного матеріалу зроблені висновки та окреслені перспективи подальших досліджень.

Ключові слова: структурно-змістова модель; педагог професійного навчання; документознавство; вищий навчальний заклад.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

1. Бовтрук Н.С. Формування інформатичних компетентностей майбутніх учителів технологій у процесі навчання фахових дисциплін з використанням інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. … дис. канд. пед. наук: 13.00.02 / Н. С. Бовтрук – Київ, 2017. – 21 с.

2. Державні стандарти професійної освіти: теорія і методика: монографія / за ред. Н.Г. Ничкало. – Хмельницький: ТУП. – 2002. – 334 с.

3. Освітньо-професійний комплекс: 015 Професійна освіта. Документознавство: науковометодичне видання нормативних документів та змісту навчальних дисциплін та змісту навчальних дисциплін, практик, курсових та випускної кваліфікаційної роботи щодо підготовки бакалаврів за спеціальністю 015 Професійна освіта (Документознавство), галузь знань 01 Освіта/ Педагогіка / Т.А. Жижко, Т.Б. Гуменюк, Н.М. Титова, О.О. Субіна – К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова. 2017. – 192 с.

4. Паржницький О.В. Формування професійної компетентності майбутніх токарів у фаховоорієнтованому освітньому середовищі: дис. … канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Паржницький – Київ, 2017 . – 273 с.

5. Радкевич В.О. Принципи модернізації професійно-технічної освіти / В.О. Радкевич // Модернізація професійно-технічної освіти і навчання: проблеми, пошуки і перспективи. – К., 2010. – Вип. 1. – С. 5–17.