Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18

Оголошення

Руйнування старих легенд

НОВІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
або РУЙНУВАННЯ СТАРИХ ЛЕГЕНД

Кіровоградському державному педагогічному університету імені Володимира Винниченка у цьому році виповнюється вже 90 років. З давніх часів і до наших днів доходять різні легенди про фізико-математичний факультет. Одна з них про те, що на фізико-математичному факультеті готують лише вчителів фізики та математики.

Уявіть собі, ця легенда застаріла ще більше десяти років тому. Любі школярі та їх шановні батьки, не хвилюйтесь, факультет продовжує успішно готувати нове покоління молодих висококваліфікованих вчителів фізики, математики і навіть технологічної освіти, але тепер на фізико-математичному факультеті навчають не тільки вчителів…

legends_1У Кіровоградському державному педагогічному університеті по кафедрі прикладної математики, статистики та економіки (ПМСЕ) ведеться підготовка фахівців двох абсолютно непедагогічних спеціальностей «Інформатика» та «Статистика», їх частіше називають класичними, тому що такі спеціальності зазвичай відкривають у класичних університетах.

Підготовка за спеціальністю «Інформатика» ведеться з 1998 року по всіх можливих рівнях ‑ бакалаври, спеціалісти та магістри. А з 2004 року розпочата підготовка за спеціальністю «Статистика», проводиться навчання на рівнях бакалавра та спеціаліста, а у 2011 отримана ліцензія на підготовку магістрів, отже перший набір до магістратури відбудеться у 2012 році.

Хочеться розповісти, чого навчаються студенти класичних спеціальностей на старому, але вічно молодому фізико-математичному факультеті, хто їх навчає і до якої роботи вони готуються…

На кафедрі ПМСЕ працюють викладачі найвищої кваліфікації. Завідувач кафедри доктор фізико-математичних наук, професор Авраменко О.В. є фахівцем з математичного, статистичного та комп’ютерного моделювання, вона є керівником державного бюджету проекту «Детерміноване та стохастичне моделювання хвильових процесів у шаруватих гідродинамічних системах з неоднорідностями» та контактною особою міжнародного проекту TEMPUS «Освітні вимірювання, адаптовані до стандартів ЄС». Доктор технічних наук, професор Філер З.Ю. досліджує прикладні проблеми, пов’язані з прогнозуванням економічних та соціальних процесів. Він плідно співпрацює з Кіровоградською облдержадміністрацією у питаннях прогнозування економічних процесів, особливо під час кризи, активно вносить свої пропозиції щодо корегування фінансової політики на рівні державного керівництва. Доктор фізико-математичних наук, професор кафедри ПМСЕ Плічко А.М. є визнаним у світі вченим у галузі теорії ймовірності та її застосувань, він систематично рецензує статті для закордонних журналів “Mathematical Review” та “Zentrablatt fur Mathematik” є членом редколегії «Математичного Вісника Наукового товариства ім. Шевченка». Завідувач кафедри математики, доктор фізико-математичних наук, професор Волков Ю.І. також викладає нашим студентам деякі спеціальні дисципліни, він є незмінним керівником Регіонального математичного семінару «Математика та її застосування» та головним редактором наукового журналу «Наукові записки. Серія: математика». Не можна не назвати завідувача кафедри інформатики доцента Паращука С.Д., який разом із згуртованою командою досвідчених доцентів та молодих викладачів викладають фахові дисципліни, зокрема, об’єктно-орієнтоване програмування, програмування мовами Delphi та C#, інтернет-програмування, операційні системи, бази даних та інформаційні системи, комп'ютерні мережі, криптографія, архітектура ЕОМ, системи та методи прийняття рішень, тощо. Фахівці з такими знаннями потрібні зараз на ринку праці.

Значна кількість дипломних робіт на класичних спеціальностях пов’язана з науково-дослідницькою роботою професорсько-викладацького складу.

Просто назвемо декілька тем дипломних робіт випускників спеціальності «Інформатика»: «Реалізація системи управління та рендерингу ландшафтів в реальному часі за допомогою DirectX», «Реалізація експорту тривимірних сіток у формат TGS», «Проблема синтаксичного налагодження програм», «Розробка та дослідження системи підтримки прийняття рішень для задач колективного голосування» та інші.

А от тематика, над якою працюють випускники спеціальності «Статистика», пов’язана з статистичними дослідженнями в економіці, фінансах, банківській та страховій справі, освіті: «Нетто–премії і резерви для простих договорів страхування життя», «Регресійні методи побудови економетричних моделей», «Економіко-статистичний аналіз чисельності та складу населення (на прикладі Кіровоградської області)», «Моделі короткотермінових договорів страхування», «Динамічне рівняння амплітуд стохастичних полів слабконелінійних внутрішніх хвиль на поверхні контакту двох рідких півпросторів», «Сучасні статистичні моделі тестування» та інші.

Деякі випускники залучені до міжнародного проекту TEMPUS «Освітні вимірювання, адаптовані до стандартів ЄС» (контактна особа від Кіровоградського педуніверситету – професор Авраменко О.В.) за участі Міністерства освіти та науки України; Національного педагогічного університету імені Драгоманова; Ніжинського університету імені Миколи Гоголя; Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; Малардаленського університету, (Швеція); Римського університету “La Sapienza” (Італія); Гельсінського технологічного університету (Фінляндія); Кельнського університету (Німеччина). Разом з науковими керівниками студенти виконують параметризацію тестів та статистичні моделювання контролю рівня підготовки учасників тестування, а також статистичну обробку результатів.

У Кіровоградському педагогічному університеті студенти спеціальностей «Статистика» та «Інформатика» представляють результати своїх досліджень у журналах «Студентський науковий вісник» та «Студентські наукові записки (збірник наукових статей студентів фізико-математичного факультету)», а також на Відкритій студентській науково-практичній конференція «Актуальні проблеми прикладної математики та інформатики», яка щорічно проводиться кафедрою ПМСЕ та кафедрою інформатики. Деякі результати подано також і на інші конференції різного рівня, зокрема у 2011 році: на II-й Всеукраїнській Internet-конференції «Статистичний та інтелектуальний аналіз даних у медико-гуманітарних дослідженнях» SIAD-2011 у Луганському державному медичному університеті; на Міжнародній студентській науковій конференції з прикладної математики та інформатики у Львові; на Міжнародній конференції «Сучасні проблеми математики та її застосувань у природничих науках та інформаційних технологіях» у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна.

На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2010-2011 н.р. студент четвертого курсу спеціальності «Статистика» Олександр Лебедєв посів ІІ місце у конкурсі за напрямом кількісні методи в економіці (статистика, економіко-математичне моделювання) з роботою «Аналіз динаміки та порівняльний аналіз методів прогнозування заборго­ваності по заробітній платі».

Студенти та магістранти-інформатики неодноразово були учасниками студентських олімпіад різного рівня: у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з системного програмування (Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут), з економічної кібернетики (Запорізький національний університет), з інформатики (Харківський національний педагогічний університет ім. Г.Сковороди), у очному турі олімпіади за напрямом «Протоколи, сервіси та обладнання (D-Link)». Команда Кіровоградського педуніверситета взяла участь у ¼ світової першості зі спортивного програмування (Таврійський національний університет ім.В.Вернадського), причому у попередньому обласному турі наші олімпійці посіли перше місце, випередивши команди інших вишів Кіровоградщини.

Студенти не тільки виконують теоретичні та прикладні дослідження, а ретельно готуються до майбутньої роботи. Про місця подальшої роботи випускників можна дізнатися, ознайомившись з переліком установ, де вони проходили виробничу практику.

Найбільша кількість місць проходження виробничої практики студентами спеціальності «Інформатика» зосереджена в обласному центрі, практиканти працюють на посадах системного адміністратора та інженера-програміста. Базами практики в Кіровограді були, зокрема, такі організації: ВАТ “Відеотехніка”, Кіровоградська обласна лікарня (відділ АСУ), ТОВ “ІСП Шторм”, VAB Банк, ТОВ “Кіровоградюгторг”, ТОВ “Прінт-Імідж Плюс”, ДП “Теплоенергоцентраль”, ТОВ “ВЕТ”, Управління Національного банку України у Кіровоградській обл. (центр інформації), ДП “Управління по експлуатації адмінбудинків податкових органів Кіровоградської області”, редакція газети “Діалог” (комп’ютерна верстка), КДПУ ім. В.  Винниченка (інформаційний відділ), ТОВ «ТІМ-Інфо», ТОВ «Вікторія-Феліз», Телерадіовидавнича компанія «Новий день», ТОВ «Будсервіс-Монтаж», Управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради, Державна льотна академія України, Кіровоградське відділення ПАТ «Альфа-Банк», Кіровоградське міжрайонне управління водного господарства, та інші.

Базами практики інформатиків виступають також деякі організації Кіровоградської області: Устинівська райдержадміністрація (відділ комп’ютерного забезпечення), Управління Пенсійного фонду в Онуфріївському районі, Управління праці та соціального захисту населення Олександрій­ської райдержадміністрації, СТОВ «Світоч», (с. Ганнинське Кіровоградського р-ну), Управління праці та соціального захисту населення Добровеличків­ської райдержадміністрації.

Окремі установи та організації інших областей України також надають можливість студентам спеціальності «Інформатика» проходити на їх базі виробничу практику: відділення банку “Надра” (Черкаська обл., м. Шпола), ТзОВ “БРОК-ІНВЕСТ” (Яворівська філія, Львівська обл.), Жовтоводська об’єднана державна податкова інспекція (Дніпропетровська обл.), Національний транспортний університет (м. Київ).

Практика спеціальності «Статистика» проводиться у Головному управлінні статистики в Кіровоградській області, у комерційних банках та страхових компаніях, в інших державних та приватних установах. Назвемо деякі бази виробничої практики наших статистиків: Кіровоградський міський центр зайнятості, Компаніївський районний центр зайнятості, приватне акціонерне товариство «Акціонерна страхова компанія «інго Україна», Управління Національного банку України в Кіровоградській області, Кіровоградське відділення Публічне акціонерне товариство «ДЕЛЬТА банк», Центральне відділення Публічне акціонерне товариство «Індустріально-експортний банк», Публічне акціонерне товариство «ЕРСТЕ банк», Публічне акціонерне товариство «Банк «Фінанси та кредит», Публічне акціонерне товариство «Всеукраїнський акціонерний банк», Комунальний заклад «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги», Управління Пенсійного фонду України.

Фізико-математичний факультет щиро вдячний нашим партнерам та сподівається на подальшу співпрацю з ними. Нехай міцнішає зв’язок між університетом та роботодавцями. Ще одна легенда про невисоку заробітну плату та непопулярні місця розподілу випускників університету відійшла у минуле.

Випускники класичних спеціальностей «Інформатика» та «Статистика» отримують сучасні знання, освоюють нові технології і тому у цей складний кризовий час вони є конкурентоспроможними на ринку праці.

Нове покоління викладачів та студентів розбудовує новий фізико-математичний факультет. Ідуть в історію старі легенди, але назавжди залишається любов до свого факультету, потяг до нових знань та романтика студентського життя…

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись