Наукові записки. Серія: Право

Леонідова Олена Олексіївна

кандидат юридичних наук, доцент

завідувач кафедри правознавства

Центральноукраїнського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП»

Анотація

У статті досліджено поняття шлюбного договору, порядок укладення шлюбного договору та здійснена порівняльно-правова характеристика щлюбного договору в окремих країнах Європи. При цьому основну увагу приділено характеристиці новел Сімейного кодексу України щодо шлюбного договору та визначено пропозиції щодо вдосконалення інституту шлюбного договору в Україні.

Ключові слова: шлюбний договір, шлюб, Сімейний кодекс, подружжя, майно, договір.

Повний текст:

Adobe Acrobat Pro PDF

Список використаних джерел:

1. Конституція України. Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. — 1996. — №30.

2. Сімейний кодекс України: чинне законодавство зі змінами та допов. станом на 5 лют. 2016 р.: (ОФІЦ.ТЕКСТ). – К.: ПАЛИВОДА А.В. , 2016. – 104 с.

3. Жилінкова І. Концепція шлюбного договору за новим Сімейним кодексом України / І. Жилінкова // Вісник Академії правових наук України. – 2002. – № 3. – С. 124.

4. Шемшученко Ю.С. Юридична енциклопедія : в 6 т. Ю.С. Шемшученко. – Т.6 : Т-Я. – К. : Укр. Екцикл., 2008. – 768 с.

5. Гофман Ю.В. Шлюбний договір як різновид цивільних договорів у сімейному праві України / Ю.В.Гофман // Актуальні проблеми держави і права: зб.наук.пр. – 2014. – Вип. 74. – С.287-292.

6. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://expres.ua/main/2015/08/23/148726-ukrayina-pershomumisciyevropi-kilkistyu-rozluchen.

7. Дахно І. І. Німецьке цивільне уложення (Bürgerliches Gesetzbuch) // Юридична енциклопедія: В 6-ти тт. – Т. 4: Н – П. – К., 2002. – 720 с. 8. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://processrazvoda.ru/brachnyiy-dogovor/za-rubezhom.html.