Наукові записки. Серія: Право

СУЧАСНА АДМІНІСТРАТИВНА ЮСТИЦІЯ В УКРАЇНІ

Сокуренко Олена Анатоліївна

кандидат юридичних наук, старший викладач
кафедри галузевого права
Кіровоградського державного педагогічного університету
ім. Володимира Винниченка

Анотація

Стаття присвячена дослідженню адміністративної юстиції в Україні та її сутності, а також аналізу інституту адміністративної юстиції як невід’ємної ознаки правової держави. Розкрито основні риси та особливості адміністративної юстиції. Розглянуто деякі проблеми сучасної адміністративної юстиції.

Ключові слова: адміністративна юстиція, адміністративне судочинство, адміністративний суд, законність.

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. Административное право: учебник / Под ред. Л. Л. Попова. – М. : Юристъ, 2002. – 697 с.
2. Адміністративна юстиція: європейський досвід і пропозиції для України / Автори-упорядники І.Б.Коліушко, Р. О. Куйбіда. – К. : Факт, 2003. – 536 с.
3. Георгієвський Ю. В. Адміністративна юстиція : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: спец. 12.00.07 «Теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» / Ю.В.Георгієвський. – Х., 2004. – 19 с
4. Кузьменко О. В. Адміністративна юстиція в Україні: Навч. посіб. – К. : Атіка, 2007. – 167 с.
5. Основи адміністративного судочинства в Україні. (навч. посіб. для юридичних факультетів та юридичних клінік) / За заг. ред. Александрової Н. В., Куйбіди Р. О. – К. : Конус-Ю, 2006. – 256 с.
6. Педько Ю. С. Становлення та правове регулювання адміністративної юстиції в Україні: дис. ...канд. юрид. накн: 12.00.07 / НАН України; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. – К., 2004. – 232 с.
7. Решота В. В. Перспективи реформування адміністративної юстиції у системі державного управління України / В.В.Решота // Демократичне врядування: Наук. вісник. – 2008. –С. 3-7.
8. Саліщева Н. Г., Хаманєва Н. Ю. Адміністративна юстиція та адміністративне судочинство в Російській Федерації / Прав. ун-т при Інст. держ. та права РАН. – М., 2001. – 41 с.
9. Старилов Ю. Н. Административная юстиция. Теория, история, перспективы. – М.: Издательство НОРМ А (Издательская группа НОРМА-ИНФРАМ) , 2001. – 304 с.
10. Стеценко С. Г. Сутність адміністративного процесу: теоретичний погляд / С. Г. Стеценко // Право України. – 2011. – № 4. – С. 39–46.
11. Стефанюк В. С. Правова обумовленість запровадження адміністративної юстиції в Україні: Автореф. на здоб. наук. ступ. к. ю. н.: 12.00.07 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. – К., 2005. – 19 с.
12. Шишкін В. Завдання адміністративного судочинства / В. Шишкін // Право України. – 2005. – № 11. – С.11 –14.