Наукові записки. Серія: Право

СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВА ОБУМОВЛЕНІСТЬ КРИМІНАЛІЗАЦІЇ НЕЗАКОННОГО ВІДТВОРЕННЯ ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ І БАЗ ДАНИХ

Безуглий Леонід Анатолійович

кандидат юридичних наук декан факультету № 1
навчально-наукового інституту № 4 Національної академії внутрішніх справ

Анотація

У статті обґрунтовано, що соціально-правова обумовленість та криміналізація незаконного відтворення та розповсюдження комп’ютерних програм і баз даних визначається відповідними наслідками, що визначені автором. Надано авторське визначення комп’ютерному піратству та проведено його історико-правовий аналіз.

Ключові слова: комп’ютерні програми; бази даних; незаконне відтворення; незаконне розповсюдження; запобігання; протидія комп’ютерному піратству.

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. Близнец И. Пираты XXI века (о нарушении авторских и смежных прав в аудиовизуальной сфере) / И.Близнец // Интеллектуальная собственность. Авторское право и смежные права. – 2000. – № 3. – С. 6-10.
2. Липцик Д. Авторское право и смежные права: перевод с французского / Droitd'auteuretdroitvoisins / Д. Липцик. – М.: Ладомир ; изд-во ЮНЕСКО, 2002. – 788 с.
3. Трунцевский Ю. В. Видео пиратство: Уголовная ответственность, раскрытие и расследование преступлений: пособ. / Ю. В. Трунцевский. – М. : ЮрИнфоР, 2000. – 172 с.
4. Десятый Конгресс Организации Объединенных Наций по предупреждению преступности и обращению с правонарушителями, Вена, Австрия, 10-17 апреля 2000 года: сборник документов / сост. А. Г. Волеводз. – М.: Юрлитинформ, 2001. – 496 с.
5. Трунцевский Ю. В. Интеллектуальное пиратство: гражданско-правовые и уголовно-правовые меры противодействия / Ю. В. Трунцевский. – М.: ИГ «Юрист», 2014. – 283 с.
6. Сборник материалов семинара по интеллектуальной собственности, проведенного в Москве 26-28 февраля 2001 г. для прокуроров РФ. – М.: ООО Издательство «Оригами-М», 2001. – 146 с.
7. Антипіратский бюлетень. Майкрософт Україна. – 2016. – квітень-травень. – 9 с.