Наукові записки. Серія: Право

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ НОТАРІАТУ В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ

Кондратенко Віталій Миколайович

кандидат юридичних наук, доцент, доцент
кафедри галузевого права
Кіровоградського державного педагогічного університету імені
Володимира Винниченка

Анотація

У статті здійснено загальну характеристику адміністративно-правового регулювання діяльності нотаріату в окремих країнах двох основних систем нотаріату – латинського і англосаксонського типу. Особливу увагу зосереджено на питаннях правового статусу, вимогах до особи нотаріуса, засадах здійснення ним професійної діяльності, а також на контрольних повноваженнях компетентних органів державної влади в аналізованій сфері. За результатами дослідження констатується, що перспективи розвитку нотаріату в Україні мають спиратися на накопичений світовий досвід та враховувати національні звичаї та ментальність українського народу.

Ключові слова: адміністративно-правове регулювання, нотаріат, нотаріус, нотаріальна діяльність.

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. Гулєвська Г. Ю. Аналіз зарубіжного досвіду державного регулювання нотаріальної діяльності та пріоритети запозичення в Україні / Г. Ю. Гулєвська // Підприємництво, господарство і право. – 2003. – № 7. – С. 57–61.
2. Карнарук Н. В. Державний контроль за нотаріальною діяльністю в Україні : дис. … канд. юрид. наук : 12.00.07 / Наталія Віленівна Карнарук. – Ірпінь, 2007. – 168 с.
3. Устройство немецкого нотариата [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mirnot.narod.ru/germ.html.
4. Нотариат Франции [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://mirnot.narod.ru/fran.html.
5. Ільїна Ю.П. Особливості правового статусу нотаріуса у деяких зарубіжних країнах / Ю.П.Ільїна // Науковий вісник гуманітарного університету. – 2013. – № 5. – С. 148–153.
6. Системи нотаріату в Австрії та Німеччині // Нотаріат для вас. — 2000. — № 6. — С. 44–48.
7. Висєканкцев О. О. Система організації нотаріату: закордонний досвід / О. О. Висєканцев // Публічне право. – 2012. – № 4 (8). – С. 411–415.
8. Нотаріат у Греції // Нотаріат для вас. – 2003. – № 11. – С. 41–52.
9. Бондарєва М.В. Англосаксонський нотаріат: особливості організації та функціонування / М.В.Бондарєва // Університетські наукові записки. – 2006. – № 3-4. – С. 153–159.
10. Кравченко Т. К вопросу о модельном законотворчестве / Т. Кравченко // Юриспруденція: теорія і практика. – 2005. – № 11. – С. 23–27.
11. Гулєвська Г. Ю. Організаційно-правові аспекти державного регулювання нотаріальної діяльності в Україні : дис. … канд. юрид. наук : 12.00.07 / Гулєвська Ганна Юріївна. – Запоріжжя, 2004. – 206 с.