Наукові записки. Серія: Право

ПРАВОВА ОСВІТА НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ: СИСТЕМНИЙ ПІДХІД

Рябовол Лілія Тарасівна

доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри
державно-правових дисциплін та адміністративного права
Кіровоградського державного педагогічного
університету імені Володимира Винниченка

Анотація

Правову освіту населення України досліджено як системне утворення, цілісність, єдність певних компонентів, які у взаємодії та взаємозв’язках забезпечують виконання поставлених перед нею завдань і досягнення запланованого результату; структуру системи правової освіти описано як сукупність суб’єкт-суб’єктного, цільового, змістового, організаційного, результативного компонентів; встановлено чинники зовнішнього середовища цієї системи (соціально-економічний, соціокультурний, політико-правовий, науково-ідеологічний, історичний, педагогічний, методичний) та з’ясовано характер їх впливу.

Ключові слова: правова освіта населення; система правової освіти; структура системи правової освіти; компоненти системи правової освіти; чинники зовнішнього середовища системи правової освіти.

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. Методика правового воспитания учащихся : учеб. пособ. [для студ. пед. ин-тов по спец. № 2108. История с доп. спец. «Сов. право»] : под. ред. А. В. Мицкевича, В. М. Обухова. – М. : Просвещение, 1982. – 223 с.
2. Правове виховання в сучасній Україні : монографія / А. П. Гетьман, Л. М. Герасіна, О. Г. Данильян та ін. ; за ред. В. Я. Тація, А. П. Гетьмана, О. Г. Данильяна. – Х. : Право, 2010. – 368 с.
3. Правознавство : підруч. / А. І. Берлач, Д. О. Карпенко, В. С. Ковальський [та ін.] ; за заг. ред. В. В. Копєйчикова, А. М. Колодія. – К. : Юрінком Інтер, 2007. – 752 с.
4. Про Національну програму правової освіти населення : Указ Президента України від 18.10.2001 р. // Офіційний вісник України. – 2001. – № 43. – Ст. 1921.
5. Про Програму правової освіти населення України : Постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.1995 р. № 366 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/366-95-п.
6. Рябовол Л. Т. Система навчання правознавства учнів основної і старшої школи : дис. ... доктора пед. наук : 13.00.02 / Л. Т. Рябовол. – Київ, 2015. – 600 с.
7. Скакун О. Ф. Теорія держави і права : підруч. / О. Ф. Скакун ; [пер. з роc.]. – Харків : Консум, 2001. – 656 с.
8. Теорія держави і права. Академічний курс : підруч. / С. В. Бобровник, В. С. Журавський, О. Л. Копиленко [та ін.] ; за ред. О. В. Зайчука, Н. М. Оніщенко. – К. : Юрінком Інтер, 2006. – 688 с.
9. Теорія держави і права (опорні конспекти) : навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / авт.-упоряд. М. В. Кравчук. – К. : Атіка, 2003. – 288 с.