Наукові записки. Серія: Право

ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ОРГАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ЗАКОНОДАВЧОЇ І ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

Супрун Володимир Миколайович

кандидат юридичних наук, доцент кафедри
державно-правових дисциплін та адміністративного права Кіровоградського державного
педагогічного університет ім. Володимира Винниченка

Анотація

У статті досліджується питання демократичного (політичного) устрою. Досліджено та проаналізовано окремі аспекти зарубіжного досвіду взаємодії парламенту та уряду. Наголошено, що взаємодія між виконавчою та законодавчою гілками влади впливає на функціонування сучасних демократичних режимів та залежить від типа суспільства, типа політичної системи, форми державного правління.

Ключові слова: парламент, державний устрій, бюджетний контроль, законодавча влада, виконавча влада.

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. Барабаш Ю. Г. Контрольна функція вищого представницького органу України // Вісник прокуратури. – 2003. – No3. – С. 39–43.
2. Шумпетер Й. Капитализм, социализм и демократия: ер. С еорі. - М.: Экономика, 1995. - 539 с. uropean politics today / Ed. By Gabriel A. Almond, Russell J. Dalton, G. Bingham Powell. - Longman Publishing: New York, 1999.-540 p.
3. Грозіцька Т. Ю. Взаємодія законодавчої та виконавчої гілок влади в умовах демократичного режиму: аналіз західної політології [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://liber.onu.edu.ua:8080/bitstream/123456789/4823/1/33-57.pdf.
4. Лейпхарт А. Демократия в многосоставных обществах. Сравнительное исследование: Пер. С теорії. - М.: Аспект пресс, 1997. - 287 с.
5. Linz . The perils of presidentialism // The global resurgence democracy / Ed by L. Diamond and M Plattner. – Baltimore London: The John Hokins University press, 1993. - p. 108-126 p. 10. Linz J. The virtues of parliamentarism // The global resurgence of democracy / Ed by L. Diamond and M Plattner. - Baltimore and London: The John Hokins University press, 1993.-P. 138- 145.
6. Linz J. The virtues of parliamentarism // The global resurgence of democracy / Ed by L. Diamond and M Plattner. - Baltimore and London: The John Hokins University press, 1993.-P. 138- 145.
7. The politics of the new Europe: Atlantic to Urals / Ed. By Ian Budge, Kenneth Newton. - Longman Publishing: New York, 1991. - 412 p.
8. Салієнко О.О. Зарубіжний досвід взаємодії парламенту та уряду в законодавчому та бюджетному процесах // Державне управління та місцеве самоврядування. – 2014. – Вип.2 (21). – С.29 – 38.
9. Журавський В. Парламентський контроль в Україні: проблеми нормативно-правового регулювання // Вісник Львівського університету. Серія юридична. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zavantag.com/docs/131/index-6885-1.html?page=116