Наукові записки. Серія: Право

ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (ЕКОНОМІЧНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

Сокуренко Олена Анатоліївна

кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри
галузевого права Кіровоградського державного педагогічного університету
імені Володимира Винниченка

Анотація

У статті приділено увагу економіко-правовому механізму охорони навколишнього середовища, розкрито його сутність. Розглянуто екологічні проблеми України та перспективи їх вирішення. Наголошено, що економіко-правовий механізм охорони навколишнього природного середовища спрямований на реалізацію таких стратегічних цілей таких як створення ефективної системи управління екологічним розвитком; побудова соціально та екологічно орієнтованої економіки; формування екологічної свідомості людей, що забезпечує перехід суспільства на шлях сталого розвитку.

Ключові слова: навколишнє середовище, екологічна ситуація, економіко-правовий механізм, природа, суспільство.

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. Андрейцев В.І. Право екологічної безпеки: навч. та науково-практичний посіб. / В.І. Андрейцев. – К. : Знання-Прес, 2002. – 332 с.
2. Гетьман А. П. Екологічне право України: підручник [для студ. юрид. спец. вищих навч. закл]. / Гетьман А. П., Шульга М. В., Попов В. К. — Х. : Право, 2005. — 384с.
3. Ерофеев Б.В. Правовой режим морских прибрежных пространств / Б.В. Ерофеев. – М.: Юрид. лит., 1987. – С. 23.
4. Экологическое право Украины: Общая часть: Учеб. пособие / Под. ред. В.К. Попова. – Харьков: Консум, 1995. – С. 56.
5. Екологічне право України / За редакцією професорів В. К. Попова і А. П. Гетьмана. – Харків : «Право», 2001. – 398 с.
6. Екологічне право України. Академічний курс: підручник / За заг. ред. Ю. С. Шемшученка. – К.: ТОВ «Видавництво «Юридична думка», 2005. – 848 с.
7. Екологічне право України: навч. посіб. / Бабяк О.С., Біленчук П.Д., Чирва Ю.О. – К.: Атіка, 2001. – 216 с.
8. Екологічне право України: навч. посіб. / Н.Р. Кобецька. – 2-ге вид., перероб. і допов. – К.: Юрінком Інтер, 2008. – 352 с.