Наукові записки. Серія: Право

ДИСПОЗИТИВНІСТЬ ТА ПУБЛІЧНІСТЬ ЯК ВЛАСТИВОСТІ ПРОВАДЖЕННЯ В СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Миколенко Олександр Іванович

доктор юридичних наук, професор, завідувач
кафедри адміністративного та господарського права
Одеського національного університету імені І.І. Мечникова

Анотація

Стаття присвячена розгляду таких особливостей провадження в справах про адміністративні правопорушення як диспозитивність та публічність. Аналізуються недоліки чинного законодавства України у цій сфері.

Ключові слова: принципи та властивості провадження, диспозитивність, публічність, провадження в справах про адміністративні правопорушення.

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. Грошевий Ю., Говорун Д. Скарга як засіб реалізації принципу публічності (до проекту Кримінального процесуального кодексу України) / Ю. Грошевий, Д. Говорун // Вісник національної Академії прокуратури України. – № 1. – 2012. – С. 50-56.
2. Миколенко А.И. Административный процесс и административная ответственность : учебное пособие / А. И. Миколенко. - изд-е 3-е перераб. и допол. – Х. : ООО «Одиссей», 2007. – 360 с.
3. Бандурка О. М. Адміністративний процес : підручник [для вищих навч. закл] / О. М. Бандурка, М.М.Тищенко. – К. : Літера ЛТД, 2001. – 336 с. (рос. мовою).
4. Кодекс Украины об административных правонарушениях : Научно-практический комментарий / А.С.Васильев, Е. В. Додин, А. И. Миколенко, О. П. Подцерковный [и др.] ; под общ. ред. А. С. Васильева, А.И.Миколенка. – 6- е изд., доп. и перераб. - Х. : ООО «Одиссей», 2008. – 1024 с.
5. Сиротяк М. Р. Захист прав потерпілого в провадженні в справах про адміністративні правопорушення : дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право / М. Р. Сиротяк. – Харків, 2007. – 204 с.