Наукові записки. Серія: Право

ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД КРИМІНАЛІЗАЦІЇ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ КОНСТИТУЦІЙНИХ ОСНОВ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ НА ПРИКЛАДІ КРИМІНАЛЬНИХ КОДЕКСІВ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ, РЕСПУБЛІКИ ВІРМЕНІЯ, РЕСПУБЛІКИ КАЗАХСТАН ТА ГРУЗІЇ

Мошняга Любов Володимирівна

кандидат юридичних наук,
доцент кафедри правознавства
Центральноукраїнського інституту ПрАТ
«ВНЗ «Міжрегіональної академії управління персоналом»

Анотація

Автор статті розглядає зарубіжний досвід криміналізації злочинів проти конституційних основ і його порівняння з національним підходом, що є важливим прийомом отримання кримінально-правових знань. Дослідження зарубіжного досвіду криміналізації злочинів проти конституційних основ національної безпеки проводиться на прикладі Кримінальних кодексів Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Казахстан та Грузії.

Ключові слова: криміналізація, кримінально-правові знання, порівняльне право, формально-юридичний аналіз, функціональне порівняння, система кримінального законодавства.

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. Кондаков Н.И. Логический словарь-справочник / Н.И. Кондаков. – М. : Наука, 1975. – 717 с.
2. Гетманова А.Д. Логика : учебник для педагогических учебных заведений. –/ А.Д. Гетманова. – [6-е изд.]. – М. : ИКФ Омега-Л ; Высшая школа, 2002. – 416 с.
3. Бигич О.Л. Порівняльне правознавство: природа та методологічне значення : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Олена Леонідівна Бигич. – К., 2002. – 208 с.
4. Алексеев С.С. Теория права / С.С. Алексеев. – М. : изд-во БЕК, 1994. – 224 с.
5. Уголовное законодательство зарубежных стран (Англии, США, Франции, Германии, Японии) : сборник законодательных материалов / [под ред. И.Д. Козочкина]. – М. : Зерцало, 1998. – 352 с.
6. Уголовный кодекс Азербайджанской Республики / науч. ред., предисл. докт. юрид. наук, проф. И.М. Рагимова ; пер. с азерб. Б.Э. Аббасова. – СПб : Юридический центр Пресс, 2001. – 325 с.
7. Уголовный кодекс Республики Аремения [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.parliament.am.
8. Уголовный Кодекс Грузии / науч. ред. З.К. Бигвава ; вступ. статья канд. юрид. наук, доц. В.И. Михайлова ; обзорн. статья докт. юрид. наук, проф. О. Гамкрелидзе ; [пер. с груз. И. Мериджанашвили]. – СПб : Юридический центр Пресс, 2002. – 409 с.
9. Уголовный кодекс Республики Казахстан / предисл. докт. юрид. наук, проф. И.И. Рогова. – СПб : Юридический центр Пресс, 2001. – 466 с.