Наукові записки. Серія: Право

Дніпропетровського державного університету
внутрішніх справ

Анотація

Охарактеризовано основні засади взаємодії як складової правоохоронної діяльності. Висвітлено основні ознаки, що характеризують взаємодію як функцію державного управління. Розкрито основні напрями та критерії яким повинна відповідати організація зазначеної співпраці. Визначено, що взаємодія в правоохоронній діяльності є формою прояву цілеспрямованого впливу, що передбачає забезпечення необхідної узгодженості дій відповідних суб’єктів, як елемент процесу реалізації поставлених цілей по захисту прав та свобод громадян, охорони публічного порядку та публічної безпеки, попередження, припинення та запобігання правопорушень, усунення умов, які сприяють їх вчиненню.

Ключові слова: взаємодія, співпраця, правоохоронна діяльність, правоохоронні органи, державне управління.

Повний текст статті

Список використаних джерел:

1. Бандурка О. М. Основи управління в органах внутрішніх справ України: теорія, досвід, шляхи удосконалення / О.М.Бандурка. – Х. : Основа, 1996. – 386 с.
2. Бандурка О. М. Управління в органах внутрішніх справ України : підручник / О.М.Бандурка. – Харків: Ун-т внутр.справ, 1998. – 480 с.
3. Лошицький М. В. Теоретико-правові засади адміністративно-поліцейської діяльності держави : монографія / М. В. Лошицький. – К. : МП «Леся», 2013. – 370 с.
4. Малиновський В.Я. Державне управління : навч. посібник / В.Я. Малиновський. – Луцьк: Вежа, 2000. – 789 с.
5. Наумкин Ю.В. Взаимодействие органов внутренних дел с учреждениями массовой информации в борьбе с преступностью / Ю.В. Наумкин. – Ташкент, 1999. – 91 с.
6. Плішкін В.М. Теорія управління органами внутрішніх справ : підручник / В.М.Плішкін ; за ред. Ю. Ф. Кравченка. – К .: Національна академія внутрішніх справ України, 1999. – 702 с.
7. Уемов А.И. Вещи, свойства и отношения / А.И.Уемов. – М. : Изд-во Академии наук СССР, 1963. – 184 с.
8. Философский энциклопедический словарь. – М., 1983. – 751 с.
9. Юнін О. С. Зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання діяльності правоохоронних (поліцейських) підрозділів і можливості його застосування в Україні : монографія / О. С. Юнін. – Харків : НікаНова, 2015. – 456 с.