Наукові записки. Серія: Право

Савчук Марина Анатоліївна,

адвокат

Анотація

У науковій статті досліджуються питання, які стосуються такої властивості доказів як допустимість. Допустимість - це властивість доказів (фактичні дані, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню), яка передбачає отримання доказів в порядку Кримінально-процесуального кодексу України (далі - КПК). Поруч з терміном “допустимість” законодавець визначає, які докази є недопустимими. Доказування у кримінальному провадженні передбачає дві сторони, які є його учасниками (сторона обвинувачення та сторона захисту), які мають можливість довести свою правову позицію. Обов'язковою умовою збереження доказу є дослідження всіх його властивостей, в тому числі допустимості.

Наукова спільнота досліджує питання юридичних властивостей доказів та висуває різноманітні версії щодо збору, перевірки та оцінки доказів у кримінальному провадженні з метою визнання доказів допустимими.

Ключові слова: докази, допустимість, властивості доказів, кримінальне провадження, розслідування.

Повний текст статті:

Adobe Acrobat Pro PDF

Список використаних джерел:

1. Конституція України: прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 р. (ВВР) 1996, № 30, ст. 141.
  2. Кипнис Н.М. Допустимость доказательств в уголовном судопроизводстве. М.: Юристь, 1995. 128 с.
  3. Панова А.В. Допустимість доказів у кримінальному провадженні України: нормативно-правовий аспект. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер: Юриспруденція. № 10-2, том. 2. - С. 152-154.
  4. Чупрікова І.Л. Допустимість доказів у світлі нового Кримінального процесуального кодексу: автореферат дисертації на здоб. наук. ступеня канд. юр. наук. Одеса, 2016. 20 с.
  5. Малярова В.О. Належність та допустимість доказів у кримінальному провадженні. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія Право, випуск 38, том 2. 2016. С. 119-121.
  6. Панова А.В. Визнання доказів недопустими: монографія. Харків, 2017. 256 с.
  7. Басай В.Д. Умови допустимості речових доказів та їх встановлення в кримінальному провадженні. Вісник Південного регіонального центру Національної академії правових наук України. № 16. С. 158-162.
  8. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13.04.2012 р. № 4651-VI URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/4651-17
  9. Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Служби безпеки України щодо офіційного тлумачення положення частини третьої статті 62 Конституції України № 12-рп/2011 від 20 жовтня 2011 року URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v012p710-11#Text