Наукові записки. Серія: Право

Центральноукраїнського державного педагогічного

університету імені Володимира Винниченка

Поляк Юлія Володимирівна,

студентка третього курсу факультету історії та права

Центральноукраїнського державного педагогічного

університету імені Володимира Винниченка

Анотація

Стаття присвячена аналізу ідей протестантизму, які заклали ідеологічну основу суспільно-політичних, економічних та культурних перетворень в країнах Європи та світу. Розглянуто історію поширення протестантизму на північноамериканські колонії Англії у ХVІІ ст. Досліджено ключові положення протестантизму, які сприяли формуванню національного характеру американців, зокрема, свобода особистості, заохочення до праці, сумлінне виконання своїх обов’язків, чесність, дисциплінованість тощо. Визначено їхнє значення у боротьбі колоністів із метрополією за свою незалежність та у побудові власної держави США на засадах демократії.

Ключові слова: Реформація, протестантизм, пуританство, північноамериканські колонії Англії, США.

Повний текст статті:

Adobe Acrobat Pro PDF

Список використаних джерел:

1. Барабаш О. В. Протестантизм у розвитку загального права Англії та США. Вісник Академії правових наук України. №3(70). С. 78-86.
  2. Барабаш О. Протестантизм у становленні західної традиції права. Вісник академії правових наук України. № 2. С. 53-61.
  3. Бернхем В. Вступ до права та правової системи США. К. : Україна, 1999. 554 с.
  4. Головко О. М. Природно-правова теорія і конституційне будівництво в США. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія : Право. вип. 22. С. 16-20.
  5. История политических и правовых учений: Учебник для вузов / Под общ. ред. акад. РАН, д.ю.н., проф. В.С. Нерсесянца. М.: Норма, 2004. 944 с.
  6. Некрасов С.И., Некрасова Н.А., Платошина В.В. Американский мультикультурализм URL: http://www.monographies. ru/book/section?id=4140 (дата звернення: 28.03.2018).Питин А. В. Пуританизм и формирование идеологических предпосылок войны за независимость в США. Вестник Челябинского государственного университета. № 14. С. 17–21.
  7. Романова О. К. Релігійний фактор у політичному просторі США. Політичний менеджмент. №5. С.107-113.
  8. Хоружий Г. Ф. Протестантизм як результат європейської Реформації. Вісник КНТЕУ. 2017. №2. С.105- 119.