Наукові записки. Серія: Право

УДК 347.132 – 058.55

Кобзар Олександр Федорович,

доктор юридичних наук, доцент,

т.в.о. начальника кафедри забезпечення державної безпеки

Київського факультету Національної академії Національної гвардії України

Анотація

У статті проведено аналіз поліцейської діяльності як засобу забезпечення публічної безпеки. Визначено поняття та специфічні ознаки поліцейської діяльності. Розкрито зміст і значення поліцейської діяльності у правовому регулюванні. Встановлено, що головним напрямом розвитку поліцейської діяльності як засобу забезпечення публічної безпеки та охорони публічного порядку є підвищення дієвості управління й удосконалення організаційно-структурної побудови її системи без зміни основних функцій.

Ключові слова: публічнийй порядок, публічна безпека, поліція, поліцейська діяльність, публічне право.

Повний текст статті:

Adobe Acrobat Pro PDF

Список використаних джерел:

1. Ануфрієв М.І. Органи внутрішніх справ на рубежі тисячоліть. Наук. вісн. Дніпропетр. юрид. ін-ту МВС України. 2000. № 1. С. 3-15.
  2. Васильєв A.M. Теория государства и права. М., 1977. 411 с.
  3. Губанов А.В. Полиция Запада: основы деятельности по охране правопорядка. М.: ВНИИ МВД РФ, 1993. 158 с.
  4. Кокошкин Ф.Ф. Лекции по общему государственному праву / Под ред. и с предисл. В.А. Томсинова. М.: Издательство "Зерцало", 2004. С. 82.
  5. Лошицький М. В. Теоретико-правові засади адміністративно-поліцейської діяльності держави: дис. ... доктора юрид. наук : 12.00.07. Київ, 2014. 392 с.
  6. Онищук О. О. Громадський порядок як провідний напрям адміністративної діяльності громадської безпеки в сучасних умовах: диссертация …кандидата юридических наук: 12.00.07 URL: www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/nvnau_pravo/2010_156/10ooo.pdf.
  7. Серегин А. В. Общественный порядок и образ жизни. Сов.гос-во и право. М., 1978. N 4. С. 35.
  8. Братель С. Г.Адміністративна (поліцейська) діяльність органів внутрішніх справ. – 2008 URL: https://docviewer.yandex.ua/?url=http%3A%2F%2Fwww.kdpu-nt.gov.ua%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fbratel_ referat.doc&name=bratel_referat.doc&lang=uk&c=5749799a05f2.