Наукові записки. Серія: Право

АНТРОПОЛОГІЯ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ТА ДЕМОКРАТИЧНОЇ ДЕРЖАВИ У ВИМІРІ ПРАВОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Савенко Віктор Васильович,

доктор юридичних наук,доцент,

професор кафедри теорії та історії держави і права

юридичного факультету Тернопільського національного

економічного університету

Анотація

У статті проаналізовано закономірності формування, функціонування та розвитку суспільних відносин в умовах ціннісно-нормативної структури правової реальності; визначено методологічні рамки обсягу нормативності в праві; проведено аналіз взаємозалежності та взаємовпливу закону, правосвідомості та правової культури; розглянуто сучасні концепції правосвідомості; досліджено фундаментальні принципи формування правосвідомості в умовах юридичної гармонізації соціуму.

Ключові слова: правовий світогляд, правова свідомість (правосвідомість), правова культура, правова система.

Повний текст статті:

Adobe Acrobat Pro PDF

Список використаних джерел:

1. Савенко В. Вплив закону на формування правосвідомості людини у громадянському суспільстві. Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія: Юридичні науки. Херсон, 2014. Вип. 6–1. Том 1 С.62–65.
  2. Литвинов О. М. Філософія права Павла Новгородцева: суспільний ідеал-право-держава : монографія. Луганськ: РВВ ЛДУВС ім. Е. О. Дідоренка, 2009. 292 с.
  3. Рицай І. Взаємодія громадян та правоохоронних органів в контексті формування правової держави: правові, історичні, філософські, психологічні аспекти. Громадянське суспільство: матеріали всеукр. наук.-практ. конф., м. Львів : ЛьвДУВС, 26 вересня 2008 р. Львів, 2008. С. 174–179.
  4. Пінська О.С. Правова свідомість : загальна характеристика, основні риси та структура. Форум права. 2011. № 1. С. 784–788.
  5. Бехруз Х. Праворозуміння, розуміння права і правова система. Право України № 4 URL : http://www.info-pressa.com/article-335.html
  6. Бабаев В. К. Общая теория права: курс лекций. Москва: Юристь, 2004. 512 с.
  7. Герасимів Т. З. Розбудова громадянського суспільства в Україні: державно-владний підхід. Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: юридичні науки. Львів, 2015. № 813. С. 86–95.