Відкриття нового археологічного сезону

З 1 по 20 липня 2013 року частина студентів-істориків факультету історії та права Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка проходила археологічну практику в с. Торговиця Новоархангельського району Кіровоградської області під керівництвом кандидата історичних наук, доцента І. А. Козир. Тут, на березі Синюхи, впродовж сімнадцяти років археологи досліджують золотоординське місто першої половини XIV ст. Населений пункт викликає особливий інтерес серед науковців, оскільки він був найбільш віддаленим північно-західним опорним пунктом Золотої Орди.

Новий сезон в Торговиці приніс і нові археологічні відкриття. Минулого року археологам пощастило зафіксувати культурний шар трипільського часу та виявити трипільську напівземлянку, поруйновану пізніми культурними шарами. Цього року за межами споруди було виявлено вцілілий об’єкт – яму, заповнену фрагментами обмазки, деревного вугілля, попелом, фрагментами посуду, зооморфної та антропоморфної пластики.

17 липня ознайомитись із результатами розкопок до експедиції завітали декан факультету кандидат історичних наук, доцент Л. М. Філоретова, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України М. Ю. Відейко та кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Н. Б. Бурдо. Київські археологи відзначили, що відкрита кіровоградськими колегами нова трипільська пам’ятка, має досить самобутні риси, що відрізняє її від кола одночасових поселень. Особливо нашим студентам запам’яталося особисте спілкування з відомими археологами.

Нагадаємо, що ще дві групи студентів першого курсу факультету історії та права проходять археологічну практику в с. Небелівка Новоархангельського району (керівник доктор історичних наук М. Ю. Відейко) та в с. Лікареве Новомиргородського району Кіровоградської області (керівник доктор історичних наук Л. Л. Залізняк).