Урочисте відкриття пам’ятника лауреату Нобелівської премії, академіку Ігорю Євгеновичу Тамму

22 вересня, в день святкування жителями Кіровограда Дня міста о 11.30 на центральній алеї біля будівлі адміністрації ПАТ «НВП» «Радій» відбулось урочисте відкриття пам’ятника лауреату Нобелівської премії, академіку Ігорю Євгеновичу Тамму.

У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь сім’я Таммів, а саме внук Нікіта Євгенович, кандидат фізико-математичних наук, внучка Марина Євгенівна, кандидат хімічних наук, правнуки Михайло Володимирович, кандидат фізико-математичних наук, викладач фізичного факультету Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова, Іван Нікітіч, кандидат фізико-математичних наук, учень І.Є. Тамма, Кадишевський Володимир Григорович, академік РАН, член президії РАН, научний керівник Об’єднаного інституту ядерних досліджень, голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін, перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов, Кіровоградський міський голова Олександр Саінсус, голова наглядової ради НВП «Радій» Євген Бахмач, ректор КДПУ ім.. В. Винниченка Олег Семенюк, доктор філологічних наук, професор, кафедра фізики КДПУ ім.. В. Винниченка – завідувач кафедри Вовкотруб Віктор Павлович.

Після відкриття пам’ятника в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, на фізико-математичному факультеті в аудиторії № 214 відбулась зустріч студентів фізико-математичного факультету з правнуками І.Є. Тамма – Михайлом Володимировичем та Іваном Нікітічем. Із задоволенням студенти та викладачі переглянули кінофільм «Один Тамм» і слухали лекцію про наукові здобутки і творчі інтереси Ігоря Євгеновича Тамма.

Під час лекції було отримано відповіді на численні питання студентів і викладачів. Аудиторії тепло прийняла гостей. На завершення декан фізико-математичного факультету Ріжняк Р.Я. подякував гостей за зустріч.