ХХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Фізичне виховання і спорт в навчальних закладах України на сучасному етапі: стан, напрямки та перспективи розвитку»

Кафедра теорії і методики фізичного виховання Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка спільно з обласним управлінням освіти та КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. О. Сухомлинського» 20–21 травня 2016 року на факультеті фізичного виховання провела ХХІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Фізичне виховання і спорт в навчальних закладах України на сучасному етапі: стан, напрямки та перспективи розвитку» за такими напрямками

1. Теоретико-методичні, історичні, філософські, соціально-економічні аспекти підготовки фахівців з фізичного виховання, фізичної реабілітації та олімпійського і професійного спорту в навчальних закладах різного рівня і типу.

2. Теоретичне обґрунтування оздоровчих стратегій і сучасних інноваційних технологій в професійній підготовці фахівців в галузі фізичного виховання, спорту та здоров’я людини.

3. Валеологічні основи здорового способу життя дітей та молоді в закладах освіти.

4. Сучасні вимоги щодо професійної підготовки фахівців з професійного і олімпійського спорту.

5. Тенденції розвитку шкільної фізичної культури у сучасному світі.

6. Методи діагностики здоров’я дітей та молоді.

7. Інформаційні і комп’ютерні технології в профілактиці, діагностиці, лікуванні й оцінці рівня стану здоров’я.

8. Військово-патріотичне виховання сучасної молоді засобами фізичного виховання.
Із вступним словом та привітаннями до учасників конференції звернувся доктор філологічних наук, професор, проректор з наукової роботи Сергій Павлович Михида.

В конференції брали участь науково-педагогічні працівники з Польщі, Росії, Молдови, України. Кількість учасників 94, в тому числі 41 – з інших міст та країн.

19–20 травня 2016 року відбулася ХІV Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Актуальні проблеми фізичної культури, олімпійського й професійного спорту та реабілітації у навчальних закладах України» з обговоренням таких проблем:

1. Теоретико-методичні, історичні, філософські, соціально-економічні аспекти фізичного виховання і спорту, рекреації, валеології та фізичної реабілітації.

2. Нетрадиційні і сучасні системи та методи оздоровлення.

3. Інноваційні підходи до підвищення рівня здоров’я і формування здорового способу життя.

4. Інтернет-технології у формуванні професійних навичок майбутніх фахівців з фізичного виховання і спорту, здоров’я і здорового способу життя різних груп населення.

5. Професійне здоров’я і адаптивна фізична культура.

6. Військово-патріотичне виховання сучасної молоді засобами фізичного виховання і спорту.

В конференції брали участь 71 студент (35 іногородні).

З доповідями виступили наступні викладачі та студенти:

1. Турчак А. Л. професор, кандидат педагогічних наук, декан факультету фізичного виховання
    Тема виступу: «Факультету фізичного виховання – 60 років: історія становлення, напрямки та перспективи розвитку»
  2. Мельнік Анастасія Олександрівна кандидат педагогічних наук, викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання
    Тема: «Розвиток професійного інтересу майбутніх учителів фізичної культури до навчальної роботи»
  3. Мішин Сергій Вікторович кандидат педагогічних наук, викладач кафедри фізичного виховання і оздоровчої фізичної культури
    Тема: «Професійне вдосконалення майбутніх магістрів фізичного виховання у процесі фахової підготовки»
  4. Брояковський Олександр Вікторович кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики олімпійського та професійного спорту
    Тема: «Анатомо-фізіологічна та біомеханічна характеристика настільного тенісу»
  5. Маркова Олена Віталіївна кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання
    Тема: «Творчий потенціал сучасних комп’ютерних технологій в проектній діяльності студентів факультету фізичного виховання в реалізації програми Intel«Навчання для майбутнього»»
  6. Петросян Віктор, студент 4 курсу факультету фізичного виховання
    Тема: «Участь у ІІ Всеукраїнський олімпіаді з теорії і методики фізичного виховання»
  7. Паладій Марія, магістрантка І курсу факультету фізичного виховання
    Тема: «Використання баланс-тренажерів та координаційної драбинки на уроках фізичної культури та секційних заняттях студентів медичного коледжу»
  8. Заблодська Світлана, студентка 4 курсу факультету фізичного виховання
    Тема: «Фактори та характеристика чинників, що формують поставу дітей 5-6 років».

Світлана Челало