ІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “МИСТЕЦЬКА ОСВІТА ХХІ СТОЛІТТЯ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ”

22-23 квітня 2016 року мистецький факультет КДПУ імені Володимира Винниченка гостинно приймав учасників ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Мистецька освіта ХХІ століття: виклики сьогодення”. У роботі конференції взяли участь науковці едукологічного університету м. Вільнюса, Вітебського державного університету ім. П. М. Машерова,  а також провідні вітчизняні науковці з педагогічних університетів Києва, Умані, Дніпропетровська, Одеси, Кривого Рогу, Чернігова, Мелітополя.

Учасників конференції музичними номерами привітали студенти музичного відділення мистецького факультету. Концертну програму презентували народний хор “Дивоспів” (керівник — Н. М. Мєдвєдєва) та естрадний оркестр під орудою С. О. Сметани. З сольними номерами виступили студенти: В. Кашпуренко, А. Гасленко, Л. Табак. Побажання плідної роботи у своєму вітальному виступі висловив проректор з наукової роботи, доктор філологічних наук, професор С. П. Михида.

Про організацію науково-дослідної та культурно-просвітницької діяльності студентів факультету, творчі здобутки художніх колективів, ансамблів та солістів-виконавців розповіла  декан  мистецького факультету  КДПУ імені Володимира Винниченка доктор педагогічних наук, професор   Т. Б. Стратан-Артишкова.

З ґрунтовними доповідями про модернізацію музично-педагогічної системи та професійно-педагогічної підготовки майбутніх фахівців музичного мистецтва виступили доктор педагогічних наук, професор В. Ф. Черкасов (м. Кіровоград), доктор педагогічних наук, професор А. М. Растригіна (м. Кіровоград), доктор педагогічних наук, професор О. С. Цокур (м. Одеса), кандидат педагогічних наук, доцент Н. А. Овчаренко (м. Кривий Ріг), кандидат мистецтвознавства, доцент О. В. Чеботаренко (м. Кривий Ріг), кандидат педагогічних наук, доцент Т. В. Сидоренко (м. Кривий Ріг). Питання формування виконавської майстерності майбутнього педагога-інструменталіста, взаємодії мистецтв у поліхудожньому вихованні педагога-музиканта, індивідуально-диференційованого підходу у процесі формування інструментально-виконавської компетентності вчителя музичного мистецтва та інші актуальні проблеми музичної педагогіки розкрили у своїх доповідях кандидати педагогічних наук, доценти Г. С. Дідич,  Н. В. Свещинська, С. В. Куркіна,  О. Б. Горбенко; кандидати педагогічних наук, ст. викладачі Ю. В. Локарєва,  С. В. Грозан, О. М. Негребецька.

Доцент кафедри хореографічних дисциплін, образотворчого мистецтва та дизайну О. І. Кириченко підготувала презентацію на тему «Розвиток естетичного сприйняття пластичної виразності живопису в процесі вивчення образотворчого мистецтва ХХ століття (на прикладі творчості О. Осмьоркіна та П. Оссовського)».

У роботі конференції приймали участь вчителі загальноосвітніх навчальних закладів та педагоги дитячих музичних шкіл. Заступник голови Кіровоградської обласної організації спілки письменників України, лауреат обласної літературної премії імені Є. Маланюка, член НСПУ, директор Кіровоградської музичної школи № 4 О. М. Полевіна провела відкрите заняття з фортепіано. Директор Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Г. Г. Нейгауза Є. В. Малявкіна виступила з доповіддю і ознайомила присутніх з музично-просвітницькою діяльністю нашого земляка Г. Г. Нейгауза.

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція довела значущість  мистецької освіти в професійно-педагогічному становленні майбутніх учителів музичного мистецтва та перспективних напрямах подальшого пошуку і розв'язання актуальних проблем формування духовності особистості.

Оргкомітет висловлює щиру подяку всьому складу кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін за організацію та проведення ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Мистецька освіта ХХІ століття: виклики сьогодення”.

Інформацію надано мистецьким факультетом