Пам’яті Миколи Колесси

28-29 березня 2016 р. на мистецькому факультеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Мистецька вартість творчості Миколи Колесси в контексті загальноєвропейської культури ХХ століття», в рамках якої пройшли конкурси хорових диригентів та вокалістів серед студентів вищих навчальних закладів України. Конкурс диригентів проводиться секцією хорового диригування щорічно, але цього року він набув статусу Всеукраїнського, розширив свої межі і доповнився конкурсом вокалістів.

Програма кожного учасника конкурсу диригентів, присвяченого 10-річчю з дня пам’яті Миколи Колесси, складалася з двох творів: конкурсного твору «Літо» з усною презентацією та твору з супроводом за вибором студента, а також роботи з хором.

Оцінювання виступів учасників конкурсу здійснювало високопрофесійне журі, яке очолила Заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор Ніколаєнко П. М. (Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова). Переможці конкурсу булинагородженісертифікатами та дипломами, а також спеціальними призами у номінаціях “За кращу усну презентацію конкурсного творуacapella”, “За краще проведену роботу з хором”; “За краще диригування твору з супроводом”.

Переможцям – студентці 21 групи Житінській Алісі (клас професора Растригіної А. М.) та студенту IV курсу Харківського національного університету мистецтв ім..І. П. Котляревського Маляревському Євгену (клас заслуженого діяча мистецтв України, професора Прокопова С. М.) – було надано право концертного виконання конкурсних творів з хором під час студентської науково-практичної конференції.

Програма кожного учасника конкурсувокалістів складалася з 2 творів : однієї з запропонованих організаторами обробок українських пісень М.Колесси та української народної пісні за вибором учасника у його інтерпретації.

Журі очолила кандидат педагогічних наук, професор Можайкіна Н. С. (Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова). Переможці конкурсу були також нагороджені сертифікатами, дипломами, а також спеціальними призами у номінаціях “За краще виконання української народної пісні в обробці М. Колесси”, “За кращу інтерпретацію української народної пісні”, “За краще втілення художнього образу твору”. Перемогу в конкурсі здобув студент 11 групи мистецького факультету КДПУ ім. В.Винниченка Гасленко А. (клас Заслуженого артиста України, доцента Дьоміна С. П.).

На конференції, присвяченій пам’яті видатного українського композитора М. Ф. Колесси, з доповідями про життєвий та творчий шлях митця виступили: студенти 31 групи мистецького факультету КДПУ ім. В.Винниченка Табак О., Оргеєва А., Кобзовщук В., Таран Л., Кваша К., Юрчик Л. (наук. керівник – доц. І. Л. Шевченко), 23 групи Данілова Л. (наук. керівник – старший викладач Кулініч Л. О.), 62 групи Куленко І. (наук. керівник – викладач Саленко О. О.), студентка 3 курсу факультету мистецтв Криворізького педагогічного інституту (наук. керівник – старший викладач Бондаренко А. В.), студенти 6 курсу Інституту мистецтв Київського університету ім. Бориса Грінченка Васюков Є., Пінчук Т. (наук. керівник – доц. Дерев’янко Л. А.). У концертній програмі конференції брав участь учень 7 класу музичної школи №1 ім. Г. Г. Нейгауза Савіцький Д. (кл. викл. Лисоконь О. В.). Заключним акордом став виступ зведеного мішаного хору мистецького факультету (керівник – Відмінник освіти України, ст. викл. Дьомін К. П.), який виконав три твори М. Ф. Колесси.

На завершення завідувач кафедри вокально-хорових дисциплін та методики музичного виховання професор А. М. Растригіна висловила подяку всім студентам, їхнім викладачам і концертмейстерам, що приїхали на конкурс з різних областей України, а також викладачам рідного вузу,які брали участь у підготовці та проведенні конференції та конкурсу: проф. Валькевич Р. А, зав. секцій хорового диригування та сольного співу – доц. Шевченко І. Л., доц. Дьоміну С. П., викладачам з хорового диригування та сольного співу – ст. викл. Гайдай Л. В. за підготовку кокурсантів, ст. викл. Колосковій Ж. В. та Калюжній О. І., концертмейстерам Поворозко Л. А., Швець Л. К., Малковій А. П., Ткаченко З. О., Полуднєвій Л. М., Говор Л. С., Козловій Л. Є., звукооператору Колчіну С. В. Особлива вдячність – керівнику зведеного хору мистецького факультету, ст. викл. Дьоміну К. П. – ідейному натхненнику всіх конференцій, які проводяться на кафедрі.

Інформацію надано науковим відділом