Звітна конференція з навчальних польових практик студентів спеціальності “Географія*”

17 листопада ц. р. кафедрою географії та геоекології проведено звітну конференцію з навчальних польових практик студентів за 2014-2015 навчальний рік. Навчальні польові практики проводяться кафедрою вже понад 20 років. Їх маршрути пролягають через Побужжя, Поділля, Західну Україну, Карпати, Закарпаття, південь України, територію Центральної України.

Студенти 1 курсу традиційно проходили геологічну, топографічну, туристську та гідрологічну практику в НПП “Бузький Гард” (керівники практики: доц. В.М. Вовк, викл. Є.В. Онищенко, викл. С.В. Мовчан), метеорологічну — на базі метеостанції Кіровоградської льотної академії (керівник практики — доц. Ю.Ю. Онойко). Другокурсники проходили виїзну практику (грунтознавча, ландшафтознавча, геоморфологічна) (керівники практики: доц. А.О. Домаранський, доц. О.Ф. Гелевера, доц. Ю.Ю. Онойко), під час якої ознайомились з унікальними каньйонами р. Дністер, кам’яною фортецею Кам’янця-Подільського, підкорили вершину Українських Карпат — г. Говерлу (2061 м.), побували на Закарпатті та в м. Львів. Студенти третього курсу під час комплексної фізико- та суспільно-географічної практики (керівники практики: доц, О.Ф. Гелевера, доц. А.О. Домаранський, викл. Є.О. Онищенко) вивчали природні особливості прибережної частини Чорного моря, заповідних об’єктів Херсонщини, Миколаївщини, відвідали природний заповідник “Єланецький степ”, спостерігали антропогенно модифіковані ландшафти Криворізького залізорудного басейну. Студенти четвергото курсу під час проходження комплексної суспільно-географічної практики (керівник практики: доц. Л.Л. Семенюк) засвоїли особливості технологічних процесів виробництва олійно-жирової продукції на ЗАТ “Креатив”, пошиву верхнього одягу (“Зорянка”), виробництва посівної техніки (“Червона Зірка”), тракторних гідроагреатів (“Гідросила”), ознайомились із новітніми зразками сільськогосподарської техніки на виставці АГРО-ЕКСПО.

У травні 2015 року під керівництвом доцента кафедри А.О. Домаранського та за участю студентів Грабенка Тимура, Бабоші Анни, Демченко Даші, Козловського Владислава, Падалки Вікторії, Олексина Миколи було проведено туристсько-краєзнавчу експедицію “Південний Буг: млини і пороги”. За результатами проведених досліджень доц. А.О. Домаранський підготував картосхему “Середнє Побужжя і його принади”, презентація якої відбулась на природничо-географічному факультеті 11 листопада 2015 року.

У жовтні 2015 року під керівництвом доцента кафедри О.Ф. Гелевери відбулось стажування студентів спеціальності “Географія*” у Німеччині у рамках проекту академічних обмінів (ДААД) “Студентські поїздки. Студентські обміни”. Студенти ознайомились з університетами міст Франкфурта-на-Одері, Берліна, Потсдама, Єни, Вюрцбурга, Ульма, Аугсбурга, з Українським вільним університетом в м. Мюнхені. Отримані враження та результати стажування були презентовані студентам природничо-географічного факультету.

В цілому програми навчальних польових практик повністю виконані. Під час звітної конференції керівників польових практик та окремих студентів відзначено деканатом грамотами та подяками.